Великий обмін. Зеленський до Нового року хоче повернути всіх українських політв'язнів і військовополонених додому | QHA media

Великий обмін. Зеленський до Нового року хоче повернути всіх українських політв'язнів і військовополонених додому

04 Грудня 2019, 15:02
Закрити

«Я дуже хотів би, щоб Новий рік наші люди зустрічали зі своїми сім’ями дома в Україні», — заявив президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Швеції Стефаном Левеном у Києві, говорячи про українських політв’язнів і військовополонених.

За словами голови української держави, питання повернення українських громадян для нього «дуже особисте».

Зеленський заявив, що обмін — це перше питання, яке буде обговорюватися у Парижі під час зустрічі лідерів «нормандської четвірки» 9 грудня.

Світлина від Офіс Президента України.

Я дійсно хочу великого обміну, який називається, починаючи з Мінська, «всіх на всіх», мене цікавлять саме усі наші, — підкреслив він.

За словами президента, другим питанням на саміті буде ситуація з безпекою на Донбасі, тобто виведення військ, незаконних збройних формувань. Він повторив, що хотів би досягти домовленостей про конкретні часові рамки, коли це станеться.

Володимир Зеленський: Я справді хочу великого звільнення у форматі «всіх на всіх»

Я впевнений ми можемо знайти, якщо обидві сторони захочуть припинення війни… Скажімо так, якщо всі сторони захочуть припинення війни, як цього хочемо саме ми, то ми можемо домогтися серйозних результатів, — повідомив Зеленський.

Також президент розповів, що планує на саміті говорити про проведення виборів на Донбасі. Він знову повторив, що це має відбуватися за українським законом, за участю всіх українських політичних сил, з міжнародними спостерігачами.

В кінці президент заявив, що він упевнений, що під час зустрічі у Нормандському форматі буде обговорено питання передачі Україні контролю над українським кордоном.

У свою чергу голова шведського уряду запевнив Україну в тому, що санкції проти Росії через конфлікт на Донбасі і анексію Криму залишатимуться до тих пір, поки не буде відновлена територіальна цілісність України.

Санкції були впроваджені з певних причин — конфлікт на сході України і анексія Криму. Причини цих санкцій до цих пір є, і вони будуть зберігатися. Є тільки один шлях ліквідації цих санкцій, — підкреслив Левен.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського і Прем’єр-міністра Швеції Стефана Левена з представниками ЗМІ.

Зустріч Президента України Володимира Зеленського і Прем’єр-міністра Швеції Стефана Левена з представниками ЗМІ.

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 4 грудня 2019 р.

Як писало QHA media, саміт лідерів Нормандського формату відбудеться 9 грудня у Парижі. Як заявили французькі ЗМІ, мета саміту — відкрити нову послідовність виконання мінських угод.

3 грудня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко назвав головним очікуванням від зустрічі лідерів «нормандської четвірки» виведення російських військ з України.

Дивитись ще: