Великобританія анонсувала новий проєкт допомоги кримчанам

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 18:19
Ірина Требунських
20 Лютого 2021, 18:19

Великобританія анонсувала новий проект підтримки мешканців тимчасово окупованого Росією Криму. Анонс опублікувало посольство Великобританії в Україні сьогодні, в день початку окупації українського півострова російськими військовими.

Проєкт спрямований на поліпшення доступу до важливих послуг для українців, які проживають у Криму. Великобританія фінансово сприятиме місцевій владі сусідньої Херсонської області в наданні допомоги тим, кому важко дістатись лікарень або подати документи для отримання українських паспортів. Таким чином кримчани матимуть ширший доступ до адміністративних послуг та медичної допомоги, який на українському півострові обмежують окупанти.

Міністр закордонних справ Домінік Рааб підкреслив, що в проект вкладуть 168 тисяч фунтів стерлінгів.

Велика Британія стоїть пліч-о-пліч з Україною у протидії незаконній анексії Криму, і ми будемо продовжувати підтримувати тих, на чиє життя вплинула необґрунтована агресія Росії, — запевнив міністр.

Також Великобританія в цей день закликала Росію негайно звільнити всіх українських політичних в’язнів, які утримуються в Криму та на території Росії.

Амбасадорка Великобританії Мелінда Сіммонс підкреслила, що їхня країна разом з міжнародною спільною ввела санкції у відповідь на агресію Росії проти України. «Ми працюємо з Україною та нашими партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності. Щонайменше 109 політв’язнів перебувають під російським арештом», — додала вона.

Посол Великої Британії 🇬🇧 Мелінда Сіммонс розповідає про роботу Уряду Сполученого Королівства з протидії незаконній...

Posted by British Embassy Kyiv on Saturday, February 20, 2021

В день початку окупації Криму російськими військовими — 20 лютого — міністерство закордонних справ України підбило підсумки семи років російської агресії.

«Кримські новини» повідомляли, що Сполучене Королівство підтримало концепцію «Кримської платформи» для розробки стратегії деокупації Криму на міжнародній арені.