Велике соцопитування: українці про Зеленського і його кроки, Верховну Раду, земельну реформу, переговори з Путіним і про справу Гандзюк | QHA media
Цифри

Велике соцопитування: українці про Зеленського і його кроки, Верховну Раду, земельну реформу, переговори з Путіним і про справу Гандзюк

25 Листопада 2019, 17:28
Закрити

Згідно з дослідженням громадської думки, яке було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, українські громадяни вважають, що першочергові п’ять дій президента Володимира Зеленського та його команди повинні бути такі: припинення вогню на Донбасі – 74%, зростання життєвих стандартів людей (зарплат, пенсій тощо) – 51%, зниження тарифів – 37%, покарання винних у корупції посадових осіб – 35%, зменшення впливу олігархів на політику – 28%, поліпшення якості медицини – 21%.

Повернення окупованого Росією Криму назвали найбільш пріоритетним 13% українців, і їх кількість за останні три місяці зросла більш ніж удвічі.

Також повідомляється, що 41% негативно ставиться до того, що більшість новообраних депутатів ніколи не займалися політикою, протилежної думки дотримуються 24%, а на думку 26% це може бути і позитивом, і негативом — в залежності від того, чи будуть ці депутати вчитися і залучати кваліфікованих фахівців.

Одразу після парламентських перевиборів думки виборців були суттєво іншими: негативом відсутність політичного досвіду в новообраних депутатів вважали 25%, а 35% сприймали цей факт позитивно. Незмінним залишилося число людей, які дотримуються нейтралітету в даному питанні — 26%.

У листопаді 2019 року 36% громадян були впевнені, що Україна рухається в правильному напрямку, дещо більше – 39% – вважають, що напрямок руху України зараз є неправильним. У той же час ще в серпні 50% вважали рух правильним, а 23% – неправильним.

Результат пошуку зображень за запитом "зеленский"

Згідно з дослідженням, практично не змінився рейтинг президента Зеленського і його команди: 62% громадян України оцінюють їхні перші кроки позитивно (три місяці тому таких було 63%). Однак негативні оцінки новій владі дали 24%, що майже вдвічі рази більше, ніж в серпні.

Згідно з опитуванням, найбільше громадяни підтримують ініціативу переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі — 75% «за», 15% «проти»;

легалізацію видобутку бурштину — 71% «за», 13% «проти»;

відновлення діалогу з Польщею з проблемних історичних питань — 63% «за», 10% «проти»;

повне оновлення складу Центральної виборчої комісії (49% висловилися позитивно, негативно — 13,5%).

Крім цього більшість підтримує надання громадянства іноземцям, які захищали територіальну цілісність України (61%) і відведення військ від лінії зіткнення (59%).

При цьому респонденти негативно оцінили рішення президента ввести ринок землі — 58% «проти», 24% «за»;

приватизацію великих держпідприємств — 55% «проти», 22% «за»;

легалізацію грального бізнесу — 49% «проти», 38% «за».

Пропозиція провести в Києві позачергові місцеві вибори залишила 39% громадян байдужими, ще 20% не мають до цього визначеного ставлення.

Результат пошуку зображень за запитом "рада"

43,5% громадян України впевнені, що Верховна Рада поточного IX скликання допрацює свою каденцію і не буде передчасно розпущена, 32,9% вважають, що відбудуться дострокові парламентські вибори, 23,6% опитаних не змогли відповісти.

На питання «чи задоволені ви тим, як зараз працює Верховна Рада», респонденти відповіли наступним чином: повністю задоволені — 6,4%, в основному задоволені — 27,5%, в основному не задоволені — 25,8%, зовсім не задоволені — 21,3%. Не змогли відповісти на це питання 19,1% респондентів.

Водночас тільки 29% громадян знають, хто був обраний по їхньому мажоритарному округу, а 68% — не знають.

Основними мотивами при голосуванні були: підтримка певних ідей і пропозицій — 44%, підтримка лідерів партій — 33%, новизна партії, оновлення політики — 25%, впевненість, що ця партія буде виражати інтереси виборців — 20%.

Також наголошується, що в суспільстві немає одностайності в оцінці формування однопартійної більшості у Верховній Раді: підтримують такий формат 40% і не підтримують рівно стільки ж — 40%.

Також, згідно з опитуванням, 73% громадян України чули про справу вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк і тільки 9% з них вважають розслідування ефективним.

Для 89% респондентів, які знають про справу Гандзюк, важливо, щоб розслідування довели до кінця.

Відповідальність за розкриття злочинів, пов’язаних з діяльністю громадських активістів, на думку 66% опитаних, несе прокуратура, 57% – поліція, 38% – суди.

84% громадян вважають напади на цивільних активістів важливою проблемою. У той же час, на думку тільки 77% опитаних, бути громадським активістом в Україні — небезпечно

Про громадську ініціативу «Хто замовив Катю Гандзюк?» чули 34% українців. 85% ініціативу підтримують, 5% — не підтримують.

Дослідження проводилося 4 – 19 листопада в 110 населених пунктах у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитували тільки на територіях, контрольованих Україні. В результаті польового етапу було зібрано 2041 анкета. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

QHA media повідомляло, що згідно із соціологічним дослідженням фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, громадяни України вважають першочерговими в країні п’ять реформ: антикорупційну, медичну, пенсійну, реформу органів правопорядку і люстрацію чиновників.