Велика Британія прокоментувала створення «Кримської платформи»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
28 Жовтня 2020, 11:08
Хельга Полтавка
28 Жовтня 2020, 11:08

Сполучене Королівство підтримує концепцію «Кримської платформи» для розробки стратегії деокупації Криму на міжнародній арені.

Про це йшлося на зустрічі першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джеппар з Послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонз.

Як повідомляється, під час зустрічі було обговорено важливість підвищення уваги міжнародної спільноти до кримського питання, а також бачення української сторони щодо створення та роботи «Кримської платформи» в умовах погіршення ситуації з правами людини в окупованому Криму та мілітаризації Росією Азовсько-Чорноморського регіону.

Джеппар поінформувала посла Великої Британії про субстантивні елементи платформи, ініційованої президентом України, а також висловила сподівання на активну участь в ній Сполученого Королівства. 

Мелінда Сіммонз висловила підтримку концепції «Кримської платформи» та готовність на подальші консультації з цього питання, додавши, що Велика Британія залишається відданою захисту суверенітету та територіальної цілісності України, — наголошують у МЗС.

Також Джеппар подякувала за непохитну позицію британських партнерів щодо підтримки України як на двосторонньому рівні, про що засвідчив нещодавній візит президента України до Великої Британії, так і в рамках міжнародних організацій.

Як повідомляли «Кримські новини», Словенія пристала на ініціативу щодо створення Україною «Кримської платформи». США також підтримують пропозицію долучитися до «Кримської платформи».

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у його відомстві вже готова пропозиція до президента України щодо створення міжнародної платформи для перемовин з деокупації Криму.