«Вдячні Туреччині за підтримку України на шляху до НАТО» — Кулеба

Новини України та світу
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 15:13
Дмитро Кулеба
Ірина Требунських
21 Червня 2021, 15:13

Нещодавня підтримка країнами-членами НАТО вимагає від України впровадження необхідних реформ. Про це нагадав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в коментарі турецькій агенції «Кримським новинам» в Анталії, де перебуває в рамках Міжнародного політичного форуму.

Кулеба підкреслив, що завдяки наполегливій роботі України та її друзів, які вже є членами Альянсу, вдалося забезпечити, щоб в заключній декларації саміту НАТО було чітко сформульовано, що Україна стане членом НАТО. Також в декларації вказано, що Україна отримає план дій щодо членства (ПДЧ).

Вдячні Туреччині, що вона була надійним партнером в тому, щоб це формулювання було включене до фінальної декларації. Тепер ми будемо наполегливо працювати над тим, щоб рішення цього саміту було виконане і щоб зрештою Україна стала членом НАТО, — сказав Кулеба.

Також голова МЗС підкреслив, що Україна очікує на повний список реформ від НАТО, необхідних для вступу країни до Альянсу. «Поки ми знаємо, о є політична воля і достатньо часу для досягнення поставленої мети, питання про те, як ми вступимо в НАТО, нас не особливо турбує», — додав політик.

Нагадаємо, за підсумками саміту НАТО в Брюсселі 14 червня країни-члени Альянсу підтвердили обіцянку прийняти до складу альянсу Україну після надання та виконання Плану дій щодо членства в НАТО, дану під час Бухарестського саміту 2008 року. Окрім того, члени НАТО наголосили на необхідності продовження реформ в Україні.

Після Кабмін затвердив спеціальний план з підготовки України до членства у Північноатлантичному альянсі.

Як повідомляли «Кримські новини», в Анталії проходить міжнародний дипломатичний форум, на якому присутня делегація України. В рамках форуму Дмитро Кулеба провів зустрічі з міністрами закордонних справ Мальти, Хорватії, Киргизстану, Республіки Нігер, Польщі, Румунії, Молдови, Грузії, Республіки Ірак та Чорногорії.