Вандали у Данії нанесли на пам'ятник Шевченку триколор

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 13:39
Тетяна Нікішина
22 Червня 2021, 13:39

Невідомі сплюндрували пам’ятник українському письменнику Тарасу Шевченку. Вандали розфарбували монумент у кольори прапору Російської Федерації.

Про це повідомляє пресслужба посольства України в Данії.

Ймовірно, у ніч на понеділок, 21 червня 2021 року, напередодні футбольного матчу Данія—Росія, було сплюндровано пам’ятник українському генію — Тарасу Григоровичу Шевченку у місті Копенгаген. Великий Кобзар був розфарбований у російський триколор, а на постаменті скульптури можна було побачити вже давно відомі елементи російської пропаганди, — розповіли у диппредставництві.

У посольстві наголосили, що засуджують акт вандалізму та вважають це провокацією проти України.

Цей ганебний випадок у черговий раз демонструє цивілізованому світу, що російська агресія проти України реальна. Жодної «громадянської» війни в Україні немає, а є лише злочинні дії Кремля, які переслідують все святе для кожного українця у будь-якому куточку світу, — підкреслили в посольстві.

Окрім того, дипломати публічно закликали правоохоронців Данії до негайного розслідування акту вандалізму.

Як повідомляли «Кримські новини», 7 березня посол України в Німеччині Андрій Мельник повідомив, що могилу українського націоналіста і провідника ОУН Степана Бандери в Мюнхені облили невідомою речовиною.