В Україну доставили тіла загиблих в авіакатастрофі неподалік Тегерану. Іран обіцяє передати чорні скриньки українській стороні | QHA media
19 Січня 2020, 13:09

В Україну доставили тіла загиблих в авіакатастрофі неподалік Тегерану. Іран обіцяє передати чорні скриньки українській стороні

Закрити

Тіла 11 українців, що загинули в авіакатастрофі неподалік Тегерана, сьогодні повернули до Києва. Офіційний Іран також пообіцяв передати українській стороні й чорні скриньки зі збитого літака.

Уламки на місці, де розбився український літак, Іран.

Тіла загиблих в авіакатастрофі літака МАУ українців, який іранські військові збили 8 січня поблизу Тегерана, повернули до України. Прямий ефір церемонії прощання транслював Офіс президента України.

Церемонія вшанування пам’яті загиблих унаслідок катастрофи літака МАУ в Ірані.

Церемонія вшанування пам’яті загиблих унаслідок катастрофи літака МАУ в Ірані.

Опубліковано Офіс Президента України Неділя, 19 січня 2020 р.

Водночас офіційний Іран заявив, що чорні скриньки зі збитого літака передадуть Україні. Директор з розслідування нещасних випадків в Іранській організації цивільної авіації Хасан Резайфар сказав, що при розшифруванні бортового самописця буде використовуватись досвід країн Франції, Канади та Америки, передає Reuters.

Чорні скриньки надсилаються до Києва на прохання українських експертів, і вони не перевірятимуться в Ірані. Якщо їхні зусилля не будуть успішними, тоді чорна скринька буде відправлена до Франції, — пояснив Резайфар.

Іранське інформаційне агентство Tasnim також повідомило, що органи влади погодили допуск експертів з Франції, Канади та США для вивчення інформації з даних та диктофонних записів літака. Та коли саме скриньки будуть відправлені до Києва — так і не оголосили.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та членів екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

Президент Ірану Хассан Рухані заявив, що усі причетні до збиття поблизу Тегерана літака Boeing 737 компанії МАУ будуть покарані.

Як повідомляло QHA media, Іран відмовився передавати чорні скриньки літака МАУ американській компанії Boeing.

Дивитись ще: