«В українські виші вступили вже понад 320 кримчан» — Кориневич

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Вересня 2020, 13:26
Ірина Требунських
18 Вересня 2020, 13:26

Ухвалений закон, який дозволив абітурієнтам з тимчасово окупованих Росією українських територій вступати до вишів без зовнішнього незалежного оцінювання, вже дає позитивні результати. Про це розповів постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич в ефірі телеканалу «Дім».

Цьогоріч більше кримчан вступило — вже понад 320. У минулому році було 265. Звичайно, це ще не те, чого ми прагнемо. Але це говорить про те, що ми на правильному шляху, — сказав він.

Кориневич зауважив, що в українських вищих навчальних закладах було б ще більше абітурієнтів з окупованих територій, проте на заваді стали ще й карантинні обмеження. «У серпні ухвалили наші зміни про те, щоб абітурієнти, студенти та особи, які їх супроводжують, не підпадали під карантинні обмеження», — уточнив постпредставник.

Водночас вступна кампанія для кримчан в Україні продовжена до двадцятих чисел жовтня.

«Ми хочемо бачити тут якомога більше кримчан, кримської молоді. Тому що для них це свобода, це відкритий світ — український університет. А для нас це реінтеграція наших громадян», — додав Кориневич.

Нагадаємо, Верховна Рада 3 липня ухвалила закон, згідно з яким абітурієнтам з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та населених пунктів Донбасу на лінії зіткнення можна вступати у заклади вищої освіти в Україні без обов’язкового складання ЗНО.

«Кримські новини» публікували умови, за яких абітурієнти та супроводжуючі з тимчасово окупованих територій не зобов’язані проходити самоізоляцію після перетину контрольно-пропускних пунктів на адмінкордоні.