В Україні затвердили транспортну стратегію до 2030 року

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Квітня 2021, 18:34
Ірина Требунських
07 Квітня 2021, 18:34

Під час сьогоднішнього засідання, 7 квітня, Кабмін проголосував за затвердження плану заходів з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба міністерства інфраструктури.

Зазначається, що до розробки документу доєдналося представництво Євросоюзу в Україні. У стратегії, як запевняє міністр інфраструктури Владислав Криклій, відображені євроінтеграційні зобов’язання держави в галузі транспорту. Серед них впровадження європейського «зеленого» курсу і осучаснення громадського транспорту, покращення послуг з перевезення пасажирів, розвиток велосипедної інфраструктури тощо.

До плану заходів серед іншого входять:

  • проєкти розвитку транспортної інфраструктури як на регіональному, так і на міждержавному рівнях, реалізація яких спрямована на підвищення безпеки, якості та доступності транспортних послуг;
  • залучення інноваційних технологій та впровадження пільг для підтримки національних виробників, які були запропоновані профільними асоціаціями;
  • підвищення якості надання транспортних послуг, їхня екологічність та відповідність світовим стандартам, інтеграція української транспортної системи до європейської мережі тощо.

Документ містить детальні кроки з реалізації усіх завдань, визначені суми та джерела фінансування. У кожному з чотирьох основних напрямів стратегії визначено перелік завдань, які необхідно вирішити, — розповів Криклій.

При цьому міністр уточнив, що кожне завдання у напрямах стратегії має визначені етапи виконання, відповідальних виконавців, терміни та індикатори.

Нагадаємо, з 5 квітня у Києві посилили карантинні заходи, зокрема проїзд у наземному громадському транспорті та метро здійснюватиметься лише за спецперепустками (винятково для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури, — прим. ред.).

«Кримські новини» повідомляли, що уряд ухвалив проєкт стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року.