В Україні зареєстрували законопроєкт щодо протидії пропаганді «руського міра»

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Березня 2021, 15:15
Ірина Требунських
19 Березня 2021, 15:15

Парламентарі зареєстрували проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо засудження ідеології «руського міра». На сайті Верховної Ради зазначається, що ініціаторами проєкту є народні депутати Олег Дунда і Олександр Аліксійчук з партії «Слуга народу».

Ініціатори пропонують визнати на законному рівні в Україні ідеологію «руського міра» спорідненою формою націонал-соціалізму (нацизму), та засуджується її як тоталітарної, ксенофобської ідеології, яка «несумісна з основоположними правами і свободами людини і громадянина та несе загрозу національній безпеці держави».

Ухвалення законопроєкту дозволить запобігти створенню сприятливого підґрунтя для конструювання на теренах України імперської компоненти цивілізаційного проекту під назвою «Малоросія» як природної історичної складової Російської імперії, — йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що завдяки методичному насадженню ідеології «руського міра» протягом декількох років за допомогою ЗМІ, російськомовних видань, пропагування вищого статусу російської мови, спільності традицій з Росією стала можливою анексія Криму та окупація Донбасу.

У законопроєкті визначені заборони щодо пропаганди та фінансування ідеології «руського міру» та покарання як для фізичних, так і юридичних осіб, передбачається ведення обліку таких осіб Службою безпеки України.

Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко обіцяв, що в Україні з'явиться Центр протидії російській дезінформації.

Служба безпеки виявила в чотирьох областях України керовану з Росії мережу інтернет-агітаторів, які вели деструктивну діяльність і просували антиукраїнські ідеї.

«Кримські новини» повідомляли, що в одному з прокремлівських ток-шоу на російському каналі «Росія 1» проваджували ідею, що нібито РФ «має право забрати воду» для Криму в будь-якої країни.