В Україні запровадили санкції проти російських медіа і компаній

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Березня 2021, 14:
Ірина Требунських
24 Березня 2021, 14:

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким запроваджує в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 23 березня 2021 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Санкції стосуються як персоналій, так і організацій. До санкційного списку внесли посадовців міністерства внутрішніх справ Росії, а також депутатів Європарламенту з крайньо-правової політичної групи «Ідентичність і демократія».

Також під українські економічні обмеження потрапили російські ЗМІ: «Газета.ру», «Россия сегодня», «Лента.ру», «Справочник патриота», «Федеральное агентство новостей». Перераховані й деякі страхові організації, серед яких і ТОВ «Кримська перша страхова компанія».

Окремими пунктами введені обмеження проти організацій держави-агресора, які працюють в тимчасово окупованому Криму. Це «Черноморнефтегаз», «Массандра» і розташований у Саках «будинок відпочинку» для російської ФСБ «Прибережний».

Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Євросоюзу, США та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів, — йдеться в указі.

Перераховані санкції стосуються блокування активів та заборони виводити капітал з України, обмеження торгівельних та інших операцій, відмова у наданні віз, заборона участі у приватизації держмайна України тощо. Санкції розраховані щонайменше на три роки і вже діють від дня публікації указу президента. Загалом у списках — 81 компанія та 26 громадян.

Нагадаємо, раніше РНБО ухвалила застосування економічних та інших обмежувальних заходів до п'ятого президента України Віктора Януковича та інших посадовців, правоохоронців і окупантів.

«Кримські новини» інформували, що на засіданні РНБО розглянули проєкт державної стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим і міста Севастополя, а також ухвалили санкції проти 10 осіб.