В Україні вшановують пам’ять загиблих «кіборгів»

Новини України та світу
Ірина Требунських
16 Січня 2021, 14:50
Ірина Требунських
16 Січня 2021, 14:50

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті «кіборгів», які захищали Донецький аеропорт з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Церемоніал вшанування відбувся й на території міністерства оборони України.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

В цей день у 2015 році загинув капітан 1 рангу Юрій Олефіренко, старший сержант Микола Штанський та старший солдат Володимир Тигнян, солдати Олександр Босий, Віталій Каракула, Сергій Слобоженко, Олександр Суслопаров. У 2018 році загинув доброволець Андрій Витвицький, а у 2020 році віддав своє життя старший солдат Ігор Хімічук.

До церемонії вшанування долучилися рідні загиблих, керівництво Міноборони та Збройних сил України, військовослужбовці Київського гарнізону.

Вшанували пам’ять захисників України, які ціною власного життя виборювали волю і незалежність нашої держави від підступного російського окупанта. Сьогодні, 16 січня, Дзвін Пам’яті пролунав дев’ять разів, — йдеться у повідомленні.

Також у Міноборони на запит «Радіо Свободи» відповіли, що у 2020 році у війні на Донбасі загинули 50 українських військових. З не бойових причин протягом минулого року померли 79 українських військових зі складу Об’єднаних сил.

«Кількість військовослужбовців ЗС України, які отримали поранення за період проведення бойових дій під час ООС від початку 2020 року, становить 339 осіб», — додали у відомстві.

«Кримські новини» публікували фоторепортаж з тогорічної панихиди за загиблими українськими захисниками Донецького аеропорту та усіма, хто загинув на сході України.