В Україні вперше прооперували дитину за допомогою робота-хірурга daVinci

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Березня 2021, 14:31
Тетяна Нікішина
01 Березня 2021, 14:31

У Львові у міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги прооперували 13-річну дівчинку з допомогою робота-хірурга daVinci.

Операція пройшла успішно.

13-річна дівчинка народилася з патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болю, що супроводжувався блювотою.

Численні госпіталізації та медикаментозне лікування лише тимчасово полегшували стан дівчинки. Без ще однієї операції вона не просто страждала б, а був ризик виникнення гострої кишкової непрохідності та навіть некрозу, що могло б призвести до смерті. Однак усунення спайок відкритим способом, яких уже було три, у подальшому загрожувало виникненням нових, що не могло вирішити проблеми.

У розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються за допомогою роботичних систем daVinci. Саме малоінвазивні хірургічні технології мінімізують розвиток спайкового процесу у майбутньому, — розповідає Олег Самчук, керівник лікарні швидкої допомоги Львова.

Допомогу дитині надали хірурги лікарні швидкої допомоги спільно з колегами з лікарні «ОХМАТДИТ».

За допомогою робота наші спеціалісти зробили три проколи, розміром вісім міліметрів кожен. У черевну порожнину дитини розмістили камеру, яка транслювала на монітор зображення у тривимірній проекції з 20-кратним збільшенням. Це все одно, що зазирнути всередину пацієнта, не розрізаючи його. Хірург, який сидів за пультом, поклавши руки на надчутливі сенсори, мав додатково ще дві «руки» і ліквідовував множинні спайки із мінімальною травматизацією здорових тканин. На адгезіолізис, тобто ліквідацію спайок пішло майже три години, — описав перебіг операції лікар.

Операція пройшла успішно. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і ходить коридором. І хоча попереду в неї ще тривала реабілітація, існує хороша перспектива назавжди забути про нездужання, стверджують лікарі.

Зазначимо, робот-хірург daVinci у державних і комунальних лікарнях України наявний лише у Львові. Його наприкінці минулого року подарувала поштово-логістична група компаній Meest. Ще один робот daVinci в Україні слугує у приватній клініці у Вінниці.

Як повідомляли «Кримські новини», 26 лютого Міністерство охорони здоров'я оновило карантинні зони в декількох областях. До «червоної зони» потрапила Івано-Франківська і Чернівецька області.