В Україні відкрилося відділення міжнародної Асоціації підприємців TURKSİD | QHA media
Ексклюзив

В Україні відкрилося відділення міжнародної Асоціації підприємців TURKSİD

08 Лютого 2020, 17:53
Закрити
Асіф АлієвQHA media

Сьогодні, 8 лютого, в Києві відбулася церемонія урочистого відкриття відділення Міжнародної бізнес-асоціації підприємців України та її невід’ємної частини Криму, а також Румунії та Туреччини — ТУРКСІД (TURKSID).

У церемонії відкриття брали участь представники української влади, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, посли закордонних країн, народні депутати України, ділові люди, представники кримськотатарської діаспори та багато інших.

Головна мета асоціації, в рамках якої об’єднуються підприємці різних країн і регіонів — спрямованість на співпрацю і захист інтересів бізнес-партнерів, які підтримують відповідальний, професійний та етичний підхід до ведення діяльності.

Про це заявив глава українського відділення TURKSID Ісмет Юксель.

За його словами, організація сприятиме розвитку торговельно-економічних зв’язків між Туреччиною, Україною та Румунією, і саме в цих трьох країнах проживають найбільше кримських татар.

Юксель зазначив, що організація створена для підтримки не тільки великого, а й середнього і дрібного бізнесу.

Присутній на заході міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов запросив представників TURKSID до тісної співпраці та пообіцяв, що один з його заступників буде опікуватися роботою з Асоціацією.

Міністр наголосив на важливості іноземних інвестицій в українську економіку, зокрема, у сферу інфраструктури, сільського господарства, IT-технологій тощо. За його словами, уряд очікує у 2020 році збільшення обсягів іноземного капіталовкладення на 20%.

Милованов заявив, що Україна виставляє на приватизацію понад три тисячі державних компаній, а ті компанії, інвестиції в які складуть понад 10 млн доларів, протягом п’яти років будуть користуватися «податковими канікулами».

Він також анонсував навесні цього року продовження податкової реформи.

Інвестуйте в Україну, а ми створимо всі умови роботи для вас, — заявив чиновник.

У зв’язку з цим глава TURKSID Ертан Баштуран висловив подяку урядам України та Туреччини, які прагнуть підвищити торговий оборот між двома країнами з 4,5 млрд доларів до 10 млрд доларів.

Він зазначив, що Туреччина все більше стає одним з головних торговельних партнерів України. Так, в статті українського експорту в Туреччині переважають продукція хімічної промисловості, сільського господарства, зокрема, зернові.

Він пообіцяв, що TURKSID внесе свій вклад в розвиток економічних зв’язків двох країн.

Допомогу діловим людям з Асоціації пообіцяв народний депутат Рустем Умєров.

Він закликав ділових людей в письмовому вигляді комунікувати з Меджлісом кримськотатарського народу, які зацікавлені в розвитку контактів з бізнесменами, щоб пропозиції ділових людей можна було донести до парламенту та уряду України.

Глава румунського відділення TURKSID Неджат Салі назвав відкриття в Києві відділення Міжнародної бізнес-асоціації одним з її успішних кроків.

За його словами, сприяє торгово-економічним зв’язкам бізнесменів трьох країн політичний аспект.

Румунія – член НАТО та ЄС і підтримує євроінтеграцію України, а також її територіальну цілісність і суверенітет. Також Бухарест має тісні зв’язки з її партнером по Північноатлантичному блоку Анкарою, – нагадав Салі.

Про перспективи організації розповів найпочесніший гість заходу – лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він зазначив, що в майбутньому до TURKSID можуть приєднатися й інші країни, а Асоціація внесе свій внесок у визволення Криму від російських окупантів.

Джемілєв також нагадав, що перший свій закордонний візит президент України Володимир Зеленський зробив до Туреччини, де брав участь в бізнес-форумі в Стамбулі. Там український лідер пообіцяв сприяти діяльності турецьких інвесторів в Україні.

Економічну складову мав і візит президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана до України 3 лютого цього року, де під час участі двох президентів на бізнес-форумі в Києві обидва лідери домовилися збільшити в майбутньому торговий оборот до 10 млрд доларів.

Ця ініціатива добре сприйнята українськими бізнесменами, і ми запрошуємо всіх ділових людей приєднатися до організації, — сказав він.

Джемілєв гарантував підтримку TURKSID з боку трьох нардепів-кримських татар в Раді.

Про важливість зустрічей президентів Зеленського та Ердогана заявив і посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере. Він зазначив, що цей візит посилив співпрацю двох країн, потенціал яких не до кінця розкритий.

Гюльдере заявив, що візит наблизив сторони до підписання договору про зону вільної торгівлі, та висловив сподівання, що до 100-річчя утворення Турецької Республіки (2023 рік – прим. ред.) торговий оборот між Туреччиною та Україною досягне позначки в 10 млрд доларів.

Дипломат високо оцінив роль кримських татар у створенні TURKSİD і зазначив, що не дивлячись на тяжкості, що випали на долю кримських татар, вони змогли вистояти.

З теми анексії Криму та порушення міжнародного права почав свій виступ голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Він зазначив, що людство після Другої світової війни намагалося побудувати свої відносини на підставі права і справедливості, проте у 2014 році стало очевидно — для того, щоб захищати принципи міжнародного права, треба бути сильними.

Такою Україна у 2014 році не була і втратила Крим, — зазначив Чубаров.

Глава Меджлісу підкреслив, що сама ідея об’єднання кримськотатарських підприємців з Туреччини, України та Румунії вийшла за межі цієї ініціативи та стала ширшою. У майбутньому, на думку Чубарова, до TURKSİD можуть приєднатися і кримськотатарські підприємці з Польщі та Литви.

Чубаров анонсував проведення в серпні 2020 року в Києві Всесвітнього курултаю кримських татар і висловив надію, що на той час на Курултаї представники TURKSİD представлять свої ідеї та бізнес-плани.

Як повідомляло QHA media, 14 грудня Асоціація бізнесменів Туреччини, України та Румунії відкрила своє представництво в румунській Констанці.

У Стамбулі відбулася презентація TURKSID 23 листопада 2019 року. У ній взяли участь офіційні особи з України, Румунії, Туреччини, представники кримськотатарської громади з різних країн, у тому числі й з України.

Сама Асоціація почала працювати 1 жовтня 2019 року.

Дивитись ще: