В Україні вакцину AstraZeneca схвалили за заявкою фірми-одноденки, яка торгує м’ясом та одягом

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 18:10
Тетяна Нікішина
25 Лютого 2021, 18:10

Індійську версію вакцини компанії AstraZeneca та Оксфордського університету Covishield зареєстрували в Україні за заявкою фірми, створеної три місяці тому.

Про це повідомляють «Букви».

Станом на 25 лютого в Україні зареєстровано дві вакцини — AstraZeneca та Pfizer. Згідно з реєстраційною документацією, яку опублікував Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України, заявку на реєстрацію вакцини Pfizer подала компанія «Пфайзер Ейч.Сі.Пі. Корпорейшн». При цьому індійську версію вакцини AstraZeneca Covishield зареєструвати просило Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРЕЙС ОФ ГОД» («Милість Божа»).

Компанія «ГРЕЙС ОФ ГОД» створена три місяці тому (4 листопада 2020 року). Розмір її статутного капіталу — 28 тисяч гривень, а керівником зазначений Кумар Пранаав.

Ймовірно, це фірма-одноденка, яка фактично не веде професійну діяльність та існує лише на папері.

Водночас «ГРЕЙС ОФ ГОД» демонструє активну професійну діяльність. Основним видом діяльності вказано торгівлю фармацевтичними товарами. Отож, фірма, яка домоглася реєстрації вакцини проти коронавірусу, також займається торгівлею фруктами, овочами, м’ясом, молочними продуктами, яйцями, олією, напоями, тютюновими виробами, шоколадом та іншими продовольчими товарами. Але й це ще не все. Серед сфер діяльності компанія вказала торгівлю одягом, ювелірними виробами, текстилем, годинниками та навіть меблями. Схоже, нема того, що не продає «Милість Божа».

Відомо, що МОЗ України заплатило за індійські вакцини CoviShield компанії Crown Agents 1,6 мільярда грн. Тобто одна доза коштує 135 грн.

У 2020 році в Бельгії одна доза найдешевшої з вакцин — Oxford/AstraZeneca коштувала 1,78 євро (60 грн).

Тобто індійська вакцина (дженерик) обійшлася Україні в 2,7 рази дорожче за «АстраЗенека» — оригіналу.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні станом на 25 лютого зареєстрували 8147 нових випадків COVID-19. Всього ж за час пандемії на коронавірус захворіла 1 325 841 особа. У перший день кампанії вакцинації проти COVID-19 в Україні щеплення першою дозою вакцини отримали 159 осіб.