В Україні спростили кримчанам доступ до правосуддя

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 14:01
Ірина Требунських
04 Березня 2021, 14:01

Сьогодні, 4 березня, у Верховній Раді ухвалили законопроєкт № 3048, який робить доступнішим українське правосуддя для мешканців тимчасово окупованого Росією Криму. Про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.

Зазначається, що народні депутати 299 голосами «за» ухвалили у другому читанні та в цілому законопроєкт про внесення змін до статті 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

Законом встановлюється альтернативність підсудності справ, учасники яких проживають на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У цивільних справах, підсудних місцевим загальним судам у Криму, заяви можуть також пред’являтися фізичною особою, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, до місцевого загального суду, розташованого в межах Херсонської області, за вибором особи, — написано у законі.

Йдеться про позовні заяви, заяви про видачу судового наказу, заяви у справах окремого провадження. «Після відкриття провадження в цивільних справах, підсудних місцевим загальним судам, розташованим на території Криму, до моменту розгляду справи по суті фізична особа, яка постійно проживає на тимчасово окупованій території, може подати клопотання до визначеного місцевого загального суду міста Києва, у провадженні якого знаходиться справа, про передачу такої справи до місцевого загального суду, розташованого в межах Херсонської області, за вибором особи».

Тобто кримчани зможуть або одразу звернутися до суду в Херсонській області, або подати клопотання про передання справи до такого суду під час розгляду у судах міста Києва.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про судочинство на тимчасово окупованих територіях.

Як повідомляли «Кримські новини», 9 травня Верховна Рада схвалила внесення змін до закону, яким пропонується запуск ефірного мовлення державного каналу на територію окупованого Криму і непідконтрольних Києву територіях Донбасу.