В Україні сьогодні проходять акції пам'яті жертв голодоморів

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Листопада 2019, 19:40
Ірина Требунських
23 Листопада 2019, 19:40

23 листопада в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів 1932-1933 років. В цей день проходить вшанування пам'яті біля меморіалу жертв Голодомору в Києві. Також в Україні триває акція «Запали свічку пам'яті».

Сьогодні приспустили прапори і обмежили розважальні заходи. У Києві пройшла акція вшанування пам'яті жертв біля меморіалу жертв Голодомору. В акції взяли участь президент України Володимир Зеленський, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, прем'єр Олексій Гончарук, митрополит Православної церкви України Єпіфаній.

Згідно з різними дослідженнями, від Голодомору 1932-33 років померло від чотирьох до восьми мільйонів українців. Ці втрати співставні з нашими втратами у Другій світовій війні. Ми українці і нам усе до снаги, але є дві речі, яких ми ніколи не зможемо – не зможемо це забути, не зможемо це пробачити, – сказал Зеленский.

Після промови Зеленський оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання.

«UA: Перший» вів пряму трансляцію з акції пам'яті.

Також сьогодні в Україні проходить акція «Запали свічку пам'яті», підтримати яку може кожен бажаючий – для цього потрібно поставити запалену свічку на підвіконні.

Вшанувати пам'ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою, закликав днями Український інститут національної пам'яті.

Де б ти не був – вшануй пам'ять убитих голодом!

У кремлівській в'язниці, шкільному класі, в лікарняній палаті, на футбольному полі, у майстерні взуття чи за кермом автівки – де би ти не був – 23 листопада о 16:00 – вшануй запаленою свічкою пам’яті тих, кого убив Голодомор 1932–1933 років. "Основне завдання цього ролика – показати модель поведінки, як кожен може долучитися до вшанування пам’яті жертв Голодомору. Ми хочемо, щоб люди подумали: "О, до речі, а ми ж теж так можемо робити!". - режисер Omelyan Oshchudlyak.Cоціальний відеоролик, знятий минулого року Young & Hungry production за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України та за участі Українського інституту національної пам’яті і Центру досліджень визвольного руху.Завантажити відеоролик у високій якості можна за посиланням – http://bit.ly/2OsaUxH. Також є можливість завантажити усі чотири відеоролики та їхні скорочені версії для телебачення тут – http://bit.ly/2r5Jztp) та аудіо-доріжку для радіо тут – http://bit.ly/2Xx0X6n.#Голодомор86 #Holodomor86

Опубліковано Український інститут національної пам'яті Середа, 20 листопада 2019 р.

QHA media публікувало історичний матеріал про те, що схожий геноцид пережили жителі Криму рівно за 11 років до трагічного 1932 го року.

Українська співачка кримськотатарського походження Джамала презентувала кліп на пісню «Ціна правди» до однойменного фільму польської режисерки Агнешки Холланд про Голодомор.

Як повідомлялоQHA media, 82% громадян України вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом українського народу.