В Україні скасували штраф для мешканців тимчасово окупованих територій

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 17:34
Фото: Держприкордонслужба
Ірина Требунських
22 Липня 2021, 17:34

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни щодо адміністративних стягнень за порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію (ТОТ) України або виїзду з неї. Про це інформує пресслужба Офісу президента.

До громадян України, які проживають на ТОТ, на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в'їзду-виїзду не застосовуватимуться стягнення за адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку в'їзду-виїзду з ТОТ, якщо такі порушення були здійснені через обставини гуманітарного характеру, — йдеться у публікації.

Таким чином громадян України, яким доводиться заїжджати з тимчасово окупованих територій до Росії, а вже звідти до України через блокування окупантами пунктів пропуску, не будуть оштрафовані. До переліку гуманітарних підстав, визначених законом, відносяться:

  • повернення до місця свого проживання громадян України та членів їхніх сімей;
  • возз'єднання сім'ї;
  • важку хворобу, смерть близьких родичів;
  • необхідність забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення або проходження лікування за наявності тяжких та/або хронічних хвороб;
  • виїзд з тимчасово окупованої території України особи, яка має документи, що підтверджують право на постійне чи тимчасове проживання в іншій державі;
  • перетин КПВВ дитиною, яка не досягла 16-річного віку, у супроводі одного з батьків (усиновлювачів) або інших законних представників з метою оформлення дитині документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • необхідність прийняття спадщини.

Закон №1583-ІХ, ухвалений Верховною Радою 29 червня 2021 року, набирає чинності з наступного після опублікування дня.

Раніше українські прикордонники пояснили, як абітурієнти з окупованих територій можуть уникнути покарання за в'їзд до України з Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше правозахисники України закликали президента терміново скасувати адміністративні штрафи для мешканців з тимчасово окупованих Росією територій (ТОТ) за заїзд до України через територію держави-агресора.