В Україні почали роботу окружні прокуратури

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Березня 2021, 16:29
Ірина Требунських
15 Березня 2021, 16:29

Відсьогодні, 15 березня, в Україні почали роботу нові окружні прокуратури. Як повідомляє Офіс Генпрокурора, у цих відомствах працюватимуть ті прокурори, які успішно пройшли атестацію.

В системі органів прокуратури функціонуватиме 181 окружна прокуратура, ще 12 охоплюють тимчасово окуповані території України. Також на правах окружних діятимуть 30 спеціалізованих прокуратур у військовій та оборонній сферах.

При збільшенні кількості окружних прокуратур зменшилась кількість відділів та адміністративних посад. Ми завершуємо великий етап кадрового очищення та трансформації органів прокуратури, — заявила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Так, на території Криму, який тимчасово знаходиться під окупацією Росії, передбачено п’ять окружних прокуратур — Джанкойська, Євпаторійська, Сімферопольська, Феодосійська, Ялтинська.

Йдеться про третій етап реорганізації прокуратури. Створенню окружних прокуратур передувало перетворення Генпрокуратури на Офіс Генпрокурора та реорганізація регіональних прокуратур.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 лютого в столиці та інших містах України відбулися акції протесту на підтримку екскерівника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка. Протестувальники вимагали звільнити Стерненка, очищення судової системи і також відставки генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової.