В Україні почалася третя хвиля епідемії COVID-19 — не виключений локдаун

Новини України та світу
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 16:55
Хельга Полтавка
04 Березня 2021, 16:55

В Україні почалася третя хвиля епідемії COVID-19, яка може призвести до чергового локдауну.

Про це прем'єр Денис Шмигаль повідомив під час звіту уряду за перший рік роботи.

Вже зараз очевидний факт, що у нас розпочалась третя хвиля пандемії. Уже в Івано-Франківській області і Чернівецькій запроваджено дуже жорсткі обмеження. Ще кілька областей на підході, — заявив Шмигаль.

За його словами, близька до критичної зараз ситуація у ще кількох західних областях і Києві.

«Якщо ситуація буде погіршуватись, якщо ми будемо бачити, що медицина не справляється, то мабуть у нас не буде іншого виходу, ніж запровадження жорсткого карантину такого типу, який ми уже переживали. Я б дуже цього не хотів», — додав прем'єр.

Він пояснив, що процес вакцинації дуже тривалий, і щоб уникнути жорсткого локдауну, населення мусить дотримуватись карантинних рекомендацій, носити маски тощо.

Не треба мати ілюзій. Можливо, буде і четверта, і п'ята хвиля, — застеріг Шмигаль.

Від початку пандемії в Україні загалом виявили вже 1 374 762 випадки коронавірусу. З них 1 186 873 пацієнтів одужали, 26 591 — померли від ускладнень.

Перший так званий жорсткий локдаун діяв в Україні навесні минулого року, другий — на початку січня 2020 року. Останній був м'якшим: не заборонялась робота громадського транспорту.

Наразі в Україні продовжує діяти адаптивний карантин. Регіони поділили на зони, у яких карантинні обмеження залежать від епідемічної ситуації.

До «червоної» зони віднесені Івано-Франківська, Чернівецька і Житомирська область. У «помаранчевій» перебувають Вінницька, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська, Миколаївська, Сумська і Тернопільська області.

Нагадаємо, що уряд Дениса Шмигаля сьогодні відзначає річницю роботи. За рік роботи уряд виконав 55 обіцянок з програми дій (9%), провалив – чотири. На різних етапах виконання залишається 588 обіцянок або 90% програми.

Усі обіцянки з програми дій Кабміну можна подивитися тут.

Як повідомляли «Кримські новини», в Україні повернули адаптивний карантин і зробили перше щеплення проти COVID-19. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов публічно вакцинувався від коронавірусу.