Новий правопис лишається. В Україні створять Музей української мови

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
11 Травня 2021, 16:00
Тетяна Нікішина
11 Травня 2021, 16:00

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив рішення Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) щодо скасування нового правопису.

Про це заявила заступниця міністра юстиції України Валерія Коломієць, повідомляє пресцентр Мін’юсту.

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення ОАСК щодо відміни нового правопису. Тобто апеляцію Кабінету міністрів України у цій справі повністю задоволено. Тому, шановні учні, студенти, абітурієнти, можете й надалі вчитися та готуватися до іспитів за правописом 2019 року, — заявила Коломієць.

Також стало відомо, що в Україні планують створити Музей української мови, який відтворюватиме історію розвитку, заборони та відродження державної мови.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Разом з Академією педагогічних наук України ми працюємо над концепцією майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів, — сказав він.

Мовний омбудсман вважає, що такі музеї можна зробити навіть на шкільному рівні.

Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи і з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту», — сказав Кремінь.

Нагадаємо, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 закону «Про мову», згідно з яким у сфері обслуговування усі надавачі послуг незалежно від форми власності мають обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською мовою. Нардепи нестимуть відповідальність за порушення мовного законодавства на рівні з іншими громадянами. Стаття 57 відповідного закону передбачає штраф за його порушення, який може бути накладений Уповноваженим із захисту державної мови в тому випадку, якщо на вимогу усунути порушення сторона відмовляється, і таке порушення фіксується повторно протягом року.

Як повідомляли «Кримські новини», міністерство юстиції подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду в справі про визнання протиправною та нечинною постанову Кабінету міністрів №437 «Питання українського правопису».