В Україні до «чорного списку» внесли музикантів і акторів пропагандистського фільму «Крим»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Лютого 2021, 18:49
Хельга Полтавка
11 Лютого 2021, 18:49

Список осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України, поповнився прізвищами сімох російських акторів і музикантів.

Про це повідомляє міністерство культури та інформаційної політики.

Це п’ятеро учасників гурту «Хор Турецкого» — Олексій Алєксандров, Павло Бердніков, Олег Бляхорчук, Костянтин Кабанов і Михайло Кузнєцов.

А також актори Роман Курцин та Євгенія Лапова, які знімалися у пропагандистському фільмі «Крим», знятого режисером Олексієм Пімановим на гроші російського міністерства оборони. 

Також усі вони внесені до бази «Миротворця» як такі, що «свідомо порушили державний кордон України, заперечують російську агресію, взяли участь у пропагандистських заходах в окупованому Росією Криму».

Як відомо, відповідно до статті 15 Закону України «Про кінематографію», Мінкультури оприлюднює і оновлює перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці на підставі звернень РНБО України, СБУ, Нацради України з питань телебачення і радіомовлення.

Станом на 11 лютого 2021 року до переліку включено прізвища 171 особи.

Режисер картини «Крим» Олексій Піманов з головними акторами

Як відомо, у відеорецензії стрічки «Крим» відзначають надзвичайно низьку якість фільму, висміюючи пропагандистські методи Росії. Режисер Олексій Піманов — очільник медіахолдингу «Звєзда» міністерства оборони Росії — у численних інтерв’ю розповідав, що Міноборони і особисто його очільник Сергій Шойгу поставили завдання «зняти чесне кіно, а не пропаганду». Та на початку фільму стверджується, що він заснований на реальних подіях. Тож глядачі можуть вирішити, що це — правда. Однак у фільмі не пояснюються причини Євромайдану, а висвітлення окупації завершується вторгненням російської армії, в якій окупанти представлені як захисники.

Раніше серед осіб, які створюють загрозу національній безпеці, міністерство культури за поданням СБУ внесло російську співачку Надію Бабкіну, режисера Євгена Гришковця і «друга Путіна» американського актора Стівена Сігала.

Як повідомляли «Кримські новини», російську акторку серіала «Непотоплювана» Глафіру Тарханову, яка незаконно їздила в окупований Крим, видворили з України.

Нагадаємо, за минулий рік українські прикордонники склали більше чотирьох тисяч адмінпротоколів за порушення в’їзду на тимчасово окуповані території. Серед порушників — російський телеведучий Борис Корчевніков.