В СІЗО окупованого Сімферополя порушують права Гафарова на віросповідання — адвокат | QHA media
Репресії

В СІЗО окупованого Сімферополя порушують права Гафарова на віросповідання — адвокат

19 Січня 2020, 15:03
Закрити

Керівництво сімферопольського СІЗО порушує право на віросповідання фігуранта «другої сімферопольської групи» «справи Хізб ут-Тахрір» Джеміля Гафарова. Про це повідомив адвокат політв’язня Ріфат Яхін, передає «Крим.Реалії».

За словами адвоката, Гафарова перевели до меншої камери після того, як сторона захисту направила судовий позов. Позов направлений на начальника СІЗО в інтересах підзахисного Гафарова, якого навмисно не вивозять на медичний огляд. Наразі справа розглядається в Залізничному «суді» Сімферополя.

Зараз його помістили в дуже маленьку камеру. Здійснювати намаз там неможливо, хіба що дивлячись на невідгороджений туалет без змиву. Згідно з ісламом — такі умови неприпустимі. Я вважаю такі умови порушенням прав мого підзахисного на віросповідання, — заявив Яхін.

Ріфат Яхін (зліва) та Джеміль Гафаров

Також на своїй сторінці у Facebook адвокат Яхін повідомив, що декілька днів поспіль не міг потрапити до кабінету зустрічі з підзахисним через недбалість працівників СІЗО. «Вибити» кабінет вдалося лише вчора — після того, як адвокат особисто звернувся до директора СІЗО.

До вчерашнего дня я и не знал что в Крыму всего один следственный изолятор на весь полуостров, в котором всего 5 рабочих…

Опубліковано Рифатом Яхиним Субота, 18 січня 2020 р.

25 грудня 2019 року в Залізничному районному «суді» Сімферополя відбулося перше засідання з розгляду позову адвоката Ріфата Яхіна до начальника СІЗО, який ігнорує вимоги захисту провести медичне обстеження важкохворого політв’язня Джеміля Гафарова. За словами адвокатесси Еміне Авамілєвої, наступне засідання призначили аж через місяць, на 23 січня.

Як повідомляло QHA media, сам політв’язень заявив, що в камері значно похолоднішало, що призвело до сильного кашлю і отиту. Гафаров кілька разів писав заяву на надання медичної допомоги. Йому видали вушні краплі і антибіотики, але лікарі не стали проводити навіть медогляд. Крім цього, Гафаров скаржиться і на проблеми з легенями, розлад кишківника, а також хронічні болі в серці і нирках.

Раніше повідомлялося, що фігуранту Джемілю Гафарову, якого етапували з ростовського СІЗО до анексованого Сімферополя, не передавали необхідні ліки.

Дивитись ще: