В Росії посилили відповідальність «за непокору» силовикам

Новини України та світу
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 16:54
Ірина Требунських
24 Лютого 2021, 16:54

В Росії посилили адміністративну відповідальність «за непокору» силовикам на мітингах і ввели нові штрафи «за порушення порядку» організації масових акцій. Відповідний закон президент РФ Володимир Путін підписав сьогодні, 24 лютого.

Тепер в Росії людина, яка не підкоряється вимогам поліції, військовослужбовців, співробітників кримінально-виконавчої системи або Росгвардії при виконанні тими обов'язків, а також якщо намагається перешкодити їм, буде оштрафована на суму вже не 500 рублів, а від чотирьох до 20 тисяч рублів (до 7,5 тисяч гривень). Максимальний термін арешту при цьому залишили без змін — 30 діб, але додали можливість покарання у вигляді примусових робіт.

До відповідальності вирішили в РФ притягати і за фінансування масових акцій: як тих, хто збирає кошти, так і тих, хто на це кошти перераховує.

Ще одним законом в Росії ввели штрафи для ЗМІ за немаркування матеріалів, в яких згадується «іноземний агент». Штраф для видання за це може сягати до 50 тисяч російських рублів з конфіскацією «предмету правопорушення».

Є нововведення і в кримінальному кодексі РФ — тут Путін погодив нову статтю за «спонукання до вживання наркотиків» в інтернеті.

Нагадаємо, на тимчасово окупованих Росією територіях Донецької і Луганської областей, в Криму окупанти засуджують місцевих мешканців, незаконно керуючись законодавством держави-окупанта.

Як повідомляли «Кримські новини», у січні в тимчасово окупованому Севастополі «суд» оголосив постанови щодо покарань щонайменше 12 місцевих жителів за нібито участь у мітингу.