В Радбезі ООН розглянули порушення прав людини в анексованому Криму. Чубаров анонсував «Марш гідності», а постпредставник РФ пригрозив «наслідками» | QHA media
ВІДЕО

В Радбезі ООН розглянули порушення прав людини в анексованому Криму. Чубаров анонсував «Марш гідності», а постпредставник РФ пригрозив «наслідками»

08 Березня 2020, 14:11
Закрити

В Раді Безпеки ООН відбулося засідання за «формулою Аррії» про порушення прав людини в анексованому Криму і способи звільнення півострова від російської окупації. Під час неї українська делегація презентувала оновлену базу даних щодо порушення прав людини на півострові, які не були зафіксовані в попередніх резолюціях Ради Безпеки щодо Криму, передає «Голос Америки».

Завдяки розширеному формату засідання в якості ключових спікерів виступили голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич та керівниця «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

Під час виступу Чубаров анонсував акцію «Світ — проти насильства і окупації. Марш гідності», яку планують провести 3 травня.

Цим маршем ми хочемо сказати міжнародним організаціям: «Ідіть з нами або знаходьте ефективний механізм реалізацій тих рішень, які ви самі прийняли щодо Криму та України», — пояснив Чубаров.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу розповів, що марш є одним з ненасильницьких методів боротьби, які змусять міжнародні організації шукати шляхи розв’язання проблеми. «Ми як українська держава маємо знаходити шляхи, аби мобілізовувати міжнародних партнерів, а також дати людям надію, що жах, в якому вони живуть уже шість років, закінчиться», — підкреслив Чубаров. 

Під час засідання заступниця представника США в ООН, амбасадорка Черіті Норман Шале закликала світову спільноту вводити санкції проти Росії за її дії в Криму. Вона розповіла, що США ввели пакети санкцій проти тих, хто грав провідну роль в окупаційному режимі та у відношенні представників правоохоронних органів, які застосовували тортури до кримськотатарських активістів. «Закликаємо інші країни ввести такі ж обмеження», — сказала Шале.

Вона також закликала Росію надати доступ ООН і ОБСЄ на територію анексованого півострова, щоб міжнародні місії могли спостерігати і документувати все, що там відбувається.

Черіті Норман Шале

Представник РФ в ООН, виступаючи пізніше, заявив, що Росія розглядатиме анонсований на 3 травня марш «як масове порушення державного кордону», і погрожував «наслідками». Так і не дочекавшись кінця зібрання, представники РФ покинули залу засідання Радбезу ООН.

Раніше комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США підтримав законопроєкт «Про підтримку релігійної свободи в Україні». Метою законопроєкту є протистояння порушенням Росією релігійних свобод на окупованих територіях України на Донбасі та в Криму.

Як повідомляло QHA media, 26 лютого відбувся Міжнародний форум Age of Crimea («Час Криму»), приурочений до шостих роковин опору російській окупації. На ньому порушувалися питання небезпек, які несе самому Криму, Україні, Чорноморському регіону і світу в цілому подальше продовження окупації півострова, його мілітаризація Росією, репресій та порушень міжнародного права. 

Дивитись ще: