В окупованих Керчі та Сімферополі відключили водопостачання | QHA media
17 Серпня 2020, 17:27

В окупованих Керчі та Сімферополі відключили водопостачання

Закрити

Сьогодні в окупованих Керчі і Сімферополі знову обмежили водопостачання на деяких вулицях через аварійні роботи. Про це повідомляє «Вода Криму».

Зазначається, що у зв’язку з пошкодженням на мережах з 9:30 до 18:00 води не буде у мікрорайоні Бітак. А з 9:30 до 13:00 обмежено водопостачання по вулицях Нестерова, Дарвіна, Долетова, Бархотовій, Тарабукіна та вулиці Телефонний спуск.

Крім того у Керчі обмежили водопостачання по вулиці Орджонікідзе №№ 110-126 та провулку Корабельний №12 з 9:30 до 20:00.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, постачання води на півострів припинили.

«Влада» Криму регулярно закликає жителів півострова економити воду.

«Глава уряду» Криму Юрій Гоцанюк ще в березні повідомляв про 50% втрати питної води через зношеність водопровідних мереж.

Заступник голови Меджлісу Наріман Джелял в ефірі телеканалу «Дом» прокоментував проблему води в окупованому Криму.

За його словами, всі ці роки воду викачували з надр Кримського півострова, що призводило до засолення і зменшення горизонту підземної прісної води, у результаті така ситуація може призвести до дуже серйозних наслідків і для сільського господарства, і взагалі для якісної води (питної).

Були спроби опріснення морської води. Про це в принципі говорять експерти. Деякі чиновники дозволяють собі дуже обережно висловлюватися. Але все це веде до одного висновку: без повноцінної подачі води через Північно-Кримський канал вирішити водне питання в Криму на даний момент не вдасться, – наголосив заступник глави Меджлісу.

10 серпня в Криму керівництво Міноборони Росії і місцева влада запустили водовід, який побудували російські військові для перекачування запасів води з Тайганського водосховища Білогірського району в Сімферополь.

Дивитись ще: