В окупованому Криму затриманому «Свідку Єгови» інкримінують вербування до екстремістської організації | QHA media
Репресії

В окупованому Криму затриманому «Свідку Єгови» інкримінують вербування до екстремістської організації

29 Травня 2020, 12:53
Закрити

Представнику забороненої в Росії та анексованому нею Криму організації «Свідки Єгови», затриманому 26 травня в Керчі, російські слідчі інкримінують «схиляння, вербування або інше залучення особи у діяльність екстремістської організації».

Про це повідомили на сайті «Свідки Єгови в Росії».

В організації назвали штурмом обшуки в затриманого у вівторок кримчанина Артема Шаблія.

Удосвіта (26 травня – прим. ред.) група з 7-10 силовиків, включаючи представників Росгвардії та збройних омонівців у масках, під виглядом «обстеження приміщень, будівель і споруд», з’явилися в будинку місцевих жителів Керчі за чотирма адресами. Під час штурму будинку Артема Шаблія, який живе разом із дружиною, мамою і дітьми 2 і 4 років, силовики вибили шибки у вікнах передпокою. На самого Артема правоохоронці одягли кайданки і зняли їх лише через кілька годин, вже після допиту, — йдеться у повідомленні.

Водночас видання «Ґрати» повідомило, що після затримання 29-річний Артем Шаблій протягом двох днів перебував в ізоляторі тимчасового тримання в «управлінні МВС Росії» у Керчі, наразі його відпустили під зобов’язання про явку.

QHA media повідомляло, що в анексованому Росією Криму «Верховний суд» 26 травня розглянув апеляційну скаргу на вирок для жителя Джанкоя Сергія Філатова, якого звинувачують в організації діяльності забороненої в РФ релігійної організації «Свідки Єгови». 

У квітні 2017 року Верховний суд РФ визнав діяльність «Управлінського центру Свідків Єгови» екстремістською і постановив, що центр і всі його регіональні відділення мають бути ліквідовані. На території України «Свідки Єгови» не є забороненою організацією.  

Дивитись ще: