В окупованому Криму засудили політв'язня Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
21 Травня 2021, 15:59
Іван Яцкін
Хельга Полтавка
21 Травня 2021, 15:59

Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» оголосив вирок кримчанину Івану Яцкіну щодо «справи про держзраду», повідомляє ТАСС.

«Колегія суддів» на чолі з головуючою Аллою Хіневич засудили Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.

У ФСБ стверджують, що Яцкін співпрацював зі Службою безпеки України. Його звинуватили у «державній зраді» — стаття 275 кримінального кодексу РФ. Усі засідання в цій справі проводилися у закритому режимі, суд посилався на наявну в матеріалах справи державну таємницю.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Івана Яцкіна політв'язнем.

Зазначимо, раніше у лютому в Києві відбулася робоча зустріч Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової і адвоката Миколи Полозова. Темою зустрічі став факт тортур і порушення прав кримчанина Івана Яцкіна.

Нагадаємо, уродженець села Войкове Первомайського району Криму Іван Яцкін був затриманий 16 жовтня 2019 року в Криму. Про це стало відомо в грудні.

Адвокат Микола Полозов повідомляв, що після арешту Яцкіна перевезли з Криму до Москви. За його словами, російські силовики чинили на кримчанина «сильний психологічний тиск». Взимку працівники московського СІЗО «Лефотово», де окупанти тримають кримчанина, змусили його майже годину стояти на морозі у -14 градусів без сезонного одягу і взуття. Це завдало шкоди здоров’ю українця. Полозов припускає, що у Яцкіна обмороження ніг, але це може підтвердити лікар. Проте у московському СІЗО проігнорували потребу в екстреному медичному обстеженні.