В окупованому Криму відреагували на незаконні вироки і образу Аксьоновим кримських татар

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
06 Листопада 2020, 13:02
Євген БерезовськийQHA
06 Листопада 2020, 13:02

Родичі політв'язнів і ветерани кримськотатарського національного руху сьогодні, 6 листопада, зібралися під стінами окупаційної «Ради міністрів» Криму для зустрічі з російським "главою" Криму Сергієм Аксьоновим. За даними "Кримської солідарності", на протестну акцію зібралося близько 80 осіб.

Вони протестують проти кримінального переслідування кримських татар за терористичними звинуваченнями і фабрикації політичних справ, а також через безпрецедентне затримання майже 200 людей на Керченському мосту. Їх заблокували на посту ДПС в ніч з 2 на 3 листопада і не дозволили виїхати на вирок кримським татарам у Ростові-на-Дону. Суд оголосив терміни від 12 до 17 років позбавлення волі, — повідомляють у «Кримській солідарності».

Зустрічі з Аксьоновим домагалися родичі політв'язнів: мама Ескендера Абдулганієва, батьки Руслана і Ескендера Сулейманових, мама і дружина Сейрана Салієва, брат Енвера Сейтосманова, батько Рустема Емірусеінова, дядько Рустема Сейтмеметова. Як повідомила правозахисниця Муміне Салієва, людей об'єднала заява Сергія Аксьонова, в якій він назвав терористами та їхніми пособниками не тільки незаконно засуджених, а й весь народ.

Заява, яку він зробив, була розцінена кримськими татарами, як образа. Ми хотіли, щоб він вийшов особисто і дивлячись нам в очі підтвердив або спростував сказане, — наголосила Салієва.

До протестувальників вийшов «глава» окупаційного Держкомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Криму Альберт Кангієв з пропозицією перенести зустріч на понеділок 9 листопада і обрати з числа протестувальників групу з трьох осіб, які будуть вести перемовини. Протестувальники були згодні на зустріч без переговорних груп. За словами Муміне Салієвої, на подібне кримські татари були не згодні. Під кінець перемовин з Кангієвим до кримських татар під'їхав автозак.

Нагадаємо, перша акція під стінами окупаційної «Ради міністрів» Криму, в якій кримські татари домагалися зустрічі з російським "главою" Аксьоновим, відбулася 9 липня 2020 року. Тоді «Кримські новини» повідомляли, що кримськотатарські ветерани розцінили аксьонівську образу, як спробу виселити їх з кримської землі.