В окупованому Криму щонайменше 60% пацієнтів з COVID-19 кинуті напризволяще

Новини України та світу
Ірина Требунських
10 Листопада 2020, 19:05
Фото: «УНІАН»
Ірина Требунських
10 Листопада 2020, 19:05

В тимчасово окупованому Росією Криму більше половини пацієнтів з новою коронавірусною інфекцією залишають «лікуватися на дому». Про це заявив окупаційний «міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко, передає російський сайт «Новини Криму».

Ми за місяць з нуля організовували лікування пацієнтів на амбулаторному етапі. У Криму лікування загалом проходять близько чотирьох тисяч пацієнтів, з яких 60% лікуються вдома, — сказав він.

Остапенко запевнив, що особисто виїжджав до інфекційних стаціонарів, де лікують людей з коронавірусною інфекцію. Своїм завданням він назвав те, що особисто вказував, чи «показано» перебування того чи іншого пацієнта в лікарні. «Ми побачили можливість збільшити обіг ліжок, виписати пацієнтів», — додав «міністр».

Остапенко підкреслив, що таким чином він нібито збільшив «баланс ліжкової потужності» медичної системи для лікування COVID-19.

Ми прийшли до того, що кількість вільних ліжок становить близько 200 по всьому Криму, — оголосив він.

«Новопризначений» «міністр» назвав клінічну лікарню імені Н. Семашко в тимчасово окупованому Сімферополі, яку до «призначення» очолював, «унікальною». За його словами, там «тільки обладнання встановлено на понад три мільярди рублів». Водночас Остапенко уточнив, що там людей з коронавірусною інфекцією не розміщують, а розглядають лікарню як «можливий резервний варіант».

Керівник громадського руху «Вільний Крим» Віталій Хомутов повідомляв, що окупанти відмовляють у госпіталізації важкохворих, а реальна кількість захворілих на COVID-19 дійшла до тієї межі, коли не вистачає ані фахових лікарів, ані місць у лікарнях.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19. 

Мешканці окупованого Криму викладають у соцмережі заклики передавати медикаменти, необхідні для лікування симптомів коронавірусної інфекції, адже придбати їх на півострові неможливо.