В окупованому Криму політв’язня Бекірова заочно «засудили» до семи років колонії

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
09 Червня 2021, 13:12
Тетяна Нікішина
09 Червня 2021, 13:12

Українського активіста, колишнього політв’язня Едема Бекірова підконтрольний країні-окупанту РФ «Центральний районний суд Сімферополя» незаконно засудив до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії загального режиму і виплати штрафу в розмірі 150 тисяч рублів.

Бекірова звинуватили за сфабрикованою справою у нібито «зберіганні та перевезенні вибухових речовин».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова виступила з жорстким засудженням дій окупаційної влади щодо активіста.

Вважаю судилище щодо Едема Бекірова, інваліда першої групи, який має хронічні захворювання, зокрема діабет і неврологію хребта, продовженням політичного переслідування країною-окупантом українських громадян.

Засуджую незаконні дії російської влади та звертаюся до міжнародної спільноти з проханням продовжувати тиск на Росію задля припинення політичного переслідування громадян України та звільнення усіх, хто перебуває у незаконному ув’язненні на території РФ та тимчасово окупованого Криму, Донецької та Луганської областей, — заявила Денісова.

Як повідомляли «Кримські новини», окупанти Криму продовжують незаконні «слідчі дії» та «суд» над вдовою убитого кримчанина Набі (Аюба) Рахімова. Раніше захисник відправляв кілька клопотань до «Слідкому» про видачу тіла убитого окупантами Рахімова сім'ї та надання адвокату можливості вивчити матеріали справи.