В окупованому Криму пішла з життя мати режисера Сеітаблаєва — акторка та телеведуча Субіє Налбантова

Новини України та світу
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 18:54
Хельга Полтавка
29 Липня 2021, 18:54

У відомого кримськотатарського режисера, актора театру і кіно, сценариста Ахтема Сеітаблаєва в окупованому Криму у віці 83 років померла його мати — Субіє Налбантова, яка народилася 24 березня 1938 року в Криму.

Як повідомляють «Кримські новини», про це режисер написав у Facebook.

Мамо… немає сили сказати прощавай. До зустрічи, люблю, люблю, люблю, — написав він та оприлюднив спільне фото.

Anacigim..Elvida aytmak kucim yok..Koryshkenje..sevem,sevem,sevem. Мамо ..немаю сили сказати Прощавай..до Зустрічи..люблю,люблю,люблю

Posted by Ахтем Сеітаблаєв on Thursday, July 29, 2021

Про це також написав у соцмережі голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров

У нашого друга, товариша, соратника, відомого українського режисера, актора театру і кіно, сценариста Ахтема Сеітаблаєва непоправне горе — в окупованому РФ Криму у віці 83 років померла його мама, — повідомив Чубаров.

Субіє Налбантова музикант, педагог, автор сценаріїв колись популярної в Криму телепрограми «Мерабаниз, балалар!» (Здрастуйте, діти!) — вона багато зробила для відродження кримськотатарської мови і культури в Криму.

У 6-річному віці її з батьками і ще чотирма братами і сестрами загнали у вагони і відвезли в Марійській АРСР. Щоб ходити в школу в сусіднє село, дівчинці доводилося щодня долати по 4 кілометри туди і назад. Уже в 13 років, щоб заробити на їжу, їй довелося вантажити ліс. У 1955 році сім'я перебралася в Таджикистан. Тут любов до співу привела її в гурток, створений її братом — майбутнім композитором — Едемом Налбантовим.

Родина Налбантових належала до відомої династії кримських музикантів і композиторів, хоча батьки Субіє не були музикантами. Вони були знавцями Корану, і були дуже шанованими і авторитетними людьми в селі. Але при цьому музика, пісні завжди звучали в їхньому домі. Закінчивши Ленінабадської музучилище, вона поступила в Ташкентський театральний інститут.

У 1990 році сім'я повернулася до Криму, і Субіє два роки викладала вокал і сценічну мову в Кримському училищі культури.

У 1992 році, почавши працювати в кримськотатарської редакції ДТРК «Крим», вона створила першу в історії кримськотатарської культури дитячу телепередачу. Їй все доводилося робити самій: шити ляльки, рухати їх у кадрі, озвучувати фільми, писати казки і вірші, готувати дітей до ефіру. Але результат того вартий — величезна популярність, любов глядачів, сотні дітей, які відкрили для себе кримськотатарську мову і культуру.

Як повідомляли «Кримські новини», Ахтем Сеітаблаєв розповів, що рідний Крим він вперше побачив тільки в 17 років, коли його сім'я зуміла повернутися з Ташкента на півострів.