В окупованому Криму незрячого фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» примусово відправили на психіатричну експертизу | QHA media
Репресії

В окупованому Криму незрячого фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» примусово відправили на психіатричну експертизу

15 Жовтня 2020, 19:12
Закрити

Контрольований окупантами «суд» у Сімферополі відправив на примусову судово-психіатричну експертизу у стаціонар фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Олександра Сізікова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сафіє Шабанову.

Захист і сам Сізіков заперечували проти поміщення його на стаціонарну експертизу в місто Севастополь у зв’язку із тим, що мій підзахисний вважає себе психічно здоровою людиною. Від проходження амбулаторної судово-психіатричної експертизи не відмовлявся, відповідав на усі запитання, — сказала адвокат.

За її словами, переміщення Сізікова в умови стаціонару може нашкодити його здоров’ю, оскільки він має знаходитися на особливій дієті. Але суд не врахував цих доводів.

Окрім того, захист просив суд призначити експертизу в Сімферополі, щоб адвокат змогла частіше зустрічатися з підзахисним, однак і це клопотання відхилили.

Україна вимагає від Росії звільнення затриманого в окупованому Криму політичного в’язня Олександра Сізікова, наголосила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Російські репресії в Криму використовують найжорстокіші методи КДБ. Окупанти відправили політв’язня з Криму Олександра Сізікова, інваліда І групи, на психіатричну експертизу. Схоже хочуть, сфабрикувавши вирок за терористичну діяльність, відправити його до «психушки», а не звільнити за станом здоров’я, — повідомила Джеппар у Twitter.

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Шістьох людей забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі.

Раніше «Київський районний суд» окупованого Сімферополя відправив під домашній арешт до 2 вересня 2020 року незрячого кримчанина Олександра Сізікова. Його підозрюють в «організації діяльності «Хізб ут-Тахрір».

Дивитись ще: