«В окупованому Криму не зафіксовано створення Росією ударних угруповань» — Таран

Новини України та світу
Ірина Требунських
17 Липня 2020, 12:58
Ірина Требунських
17 Липня 2020, 12:58

Наразі не виявлено ознак підготовки ударних угруповань російськими окупаційними військами поблизу адмінкордону в Херсонській області з тимчасово окупованою територією АРК. Про це розповів міністр оборони Андрій Таран у парламенті під час години запитань до уряду.

Міністр нагадав, що останнім часом у ЗМІ з'явилася інформація про можливість збройного нападу Росії та активізацію військових дій на кримському напрямі. «На тимчасово окупованій території АР Крим не зафіксовано ознак утворення ударних угруповань», — сказав він.

Водночас Таран зауважив, що українські війська готуються дати відсіч у разі можливого нападу РФ.

Пам'ятаючи про непередбачуваність рішень політичного та воєнно-політичного керівництва РФ, Збройні сили України здійснюють певні заходи для запобігання та відсічі можливим діям з боку збройних сил Росії, — запевнив голова Міноборони.

Враховуючи накопичення російських військ під приводом підготовки до стратегічних навчань «Кавказ-2020», українська сторона планує у вересні провести стратегічне командно-штабне навчання «Об’єднані зусилля-2020». Навчання проведуть із залученням військових літаків, зенітних ракетних комплексів на південних полігонах України. «Ми розраховуємо, що країни-члени НАТО зможуть взяти участь у цих навчаннях», — додав Таран.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв 9 липня повідомив, що на анексованому Кримському півострові перебувають 32,5 тисячі солдатів армії Росії, з них 11,5 тисяч — сухопутне угруповання.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше командувач Об’єднаних сил ЗСУ заявляв, що військові розглядають кілька сценаріїв можливої ​​атаки РФ по всьому периметру кордону, проте зараз загрози нападу немає.