В окупованому Криму ФСБ влаштувала облаву на кримських татар. Серед затриманих – сліпий інвалід | QHA media
Репресії

В окупованому Криму ФСБ влаштувала облаву на кримських татар. Серед затриманих – сліпий інвалід

07 Липня 2020, 12:39
Закрити

В анексованому Криму 7 липня з 4 години ранку російські силовики провели обшуки та затримання кримських татар. Про це повідомляють активісти «Кримської солідарності» у Facebook.

Обшуки пройшли за кількома адресами одночасно в Бахчисарайському районі – в селі Залізничне у Аліма Суфьянова, в селі Білокам’янка у Сейрана Хайретдінова та в селі Севастянівка у Олександра Сізікова.

Окупанти також обшукали будинок Еміля Зіядінова в селищі Октябрьське Красногвардійського району Криму, помешкання Ділявера Меметова в Алушті та будинок Ісмета Ібрагімова в селі Курци Сімферопольського району.

За попередніми даними правозахисного офісу адвокатів, затримано шістьох: Зіядінова, Ібрагімова, Суф’янова, Хайретдінова, Сізікова, а також Вадима Бектемірова.

Всіх доставили в «управління ФСБ в Криму» в Сімферополі. Ділявера Меметова в його домоволодінні не було.

Затримання проводили співробітники ФСБ, «Беркуту» (спецпідрозділ Росгвардіі, створений в Криму у 2014 році) та «поліцейським» спецпідрозділом ОМОН.

У селі Севастянівка ФСБ затримала російського мусульманина, інваліда першої групи Олександра Сізікова. Додаткові обшуки в зв’язку з його затриманням пройшли за адресою прописки його дружини в селищі Октябрьське Красногвардійського району і в будинку його бабусі в селі Тургенівка Бахчисарайського району. Про це повідомила юрист Ельвіна Семедляєва.

Олександр Сізіков повністю втратив зір у 2009 році. Двічі виходив на поодинокі пікети на підтримку політв’язня, голови релігійної громади «Топчик», фігуранта «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Едема Смаілова, який до арешту був опікуном Сізікова, – розповіла Семедляєва.

За словами активістів, які знімали обшук, Сізікова затримали з його дружиною, оскільки він не може пересуватися самостійно.

⚡️ОБЫСК В ДОМЕ АКТИВИСТА АЛЕКСАНДРА СИЗИКОВА (Бахчисарайский р-н с. Севастьяновка)7 июля 2020 года

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 6 липня 2020 р.

А ось наслідки обшуку в будинку Ісмета Ібрагімова в Сімферопольському районі.

ЗАВЕРШИЛСЯ ОБЫСК В ДОМЕ ИСМЕТА ИБРАГИМОВА (Симферопольский р-н с. Курцы)

⚡️ЗАВЕРШИЛСЯ ОБЫСК В ДОМЕ ИСМЕТА ИБРАГИМОВА (Симферопольский р-н с. Курцы)7 июля 2020 года

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 7 липня 2020 р.

Під час обшуку в будинку активіста Еміля Зіядінова в селищі Октябрьське Красногвардійського району силовики вилучили два ноутбуки, загальнодоступну літературу, системний блок.

⚡️ОБЫСК В ДОМЕ АКТИВИСТА ЭМИЛЯ ЗИЯДИНОВА (п.г.т. Октябрьское)07 июля 2020 г.

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 6 липня 2020 р.

LIVE. Завершился обыск в доме активиста Эмиля Зиядинова (п.г.т. Октябрьское). Его увезли в управление ФСБ в Симферополе.07 июля 2020 г.

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 6 липня 2020 р.

Стаття на нас – 205.5 частина перша («організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації» – прим. ред.). Нас з чоловіком завели в кімнату, почали говорити, що якщо ми погодимося співпрацювати і зізнаємося в тому, що є членами цієї партії (ймовірно, «Хізб ут-Тахрір» – прим. ред.), то термін буде менший, аж до домашнього арешту. Чоловік відмовився будь-що підписувати, – розповіла дружина Зіядінова.

⚡️КОММЕНТАРИЙ СУПРУГИ ЭМИЛЯ ЗИЯДИНОВА ОБ ОБЫСКЕ В ИХ ДОМЕ (п.г.т. Октябрьское)7 июля 2020 года

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 6 липня 2020 р.

Дивитись ще: