В окупованому Криму активісти виступили на підтримку політв'язня Газієва, який переніс інсульт

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
15 Липня 2021, 13:
Тетяна Нікішина
15 Липня 2021, 13:

У тимчасово окупованому Криму відбулася велика акція на підтримку 61-річного політв'язня з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір», у якого нещодавно стався мікроінсульт у слідчому ізоляторі на тлі ненадання медичної допомоги. У фото- і відеозверненні взяло участь кілька десятків людей.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Сервет Газієв мав проблеми зі здоров'ям ще до затримання за звинуваченням у тероризмі на території Криму. У слідчих ізоляторах його хронічні захворювання лише посилилися, а до них додалися нові недуги. При цьому чоловік систематично не отримував належного лікування — швидка допомога лише робила йому укол знеболюючого.

10 червня лікар-хірург у тюремній лікарні заявив, що підсудний симулює. 28 червня у політв'язня стався мікроінсульт із частковим паралічем правої частини тіла. Йому досі не надається медична допомога, — йдеться у повідомленні.

Десятки кримських татар виступили на підтримку Газієва, серед учасників акції багато жінок і дітей. Незгодні з діями російської судової та виконавчої системи виклали у соцмережах фотографії з плакатами і відео зі зверненнями.

Серед основних вимог значиться припинення тортур над політв'язнем і надання Газієву невідкладного лікування.

На плакатах фігурують гасла: «Досить саджати наших близьких, вони ніколи не займалися терором», «Перестаньте вбивати наших людей похилого віку в своїх колоніях», «Припиніть знущатися над людьми похилого віку», «Вимагаємо надати медичну допомогу співвітчизнику», — стало відомо з публікації.

Проти репресій щодо Газієва виступили і в Москві. Літня активістка Віра Лаврешина вийшла на вулицю з плакатом російською та англійською мовами: «Смертельно хворі в'язні Сервет Газієв і Джеміль Гафаров мають бути негайно звільнені».

Адвокат Олексій Стасюк написав звернення до Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), прокуратури Ростовської області, омбудсмена з прав людини, медсанчастини ізолятора, а також скаргу до Головного слідчого управління МВС РФ по Ростовській області з вимогою провести перевірку щодо ненадання медичної допомоги хворому.

Нагадаємо, Сервет Газієв є фігурантом «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Більшу її частину затримали при масових обшуках у Криму 27 і 28 березня 2019 року. Пізніше до 23 затриманих кримських татар додалося ще дві людини. Усі вони звинувачуються у причетності до ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною, але діючої без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.

Вони звинувачуються за статтею «Організація діяльності терористичної організації» (до довічного позбавлення волі) і за статтею «Участь у діяльності терористичної організації» (до 20 років позбавлення волі). Усім фігурантам справи також висунули звинувачення за статтею «Приготування до насильницького захоплення влади» (до 10 років позбавлення волі).

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували здійснювати терористичний акт і не закликали інших до здійснення терористичних дій.

Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні та політичні теми. Що фактично і стало єдиним доказом скоєння ними злочину «терористичного характеру».

Як повідомляли «Кримські новини», окупаційне «державне» обвинувачення у справі 25 кримських татар, яких обвинувачують у причетності до забороненої в Росії ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», відмовилося допитувати двох з шести заявлених в обвинувальному висновку прихованих свідків. Тому розгляд «справи другої сімферопольської групи» усіляко затримується окупантами.