В окупованому Армянську поновили процес у «справі Джемілєва»: вже допитали чергового свідка

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Вересня 2020, 16:51
Хельга Полтавка
10 Вересня 2020, 16:51

Окупанти Криму після місячної перерви відновлюють судовий процес у «справі Джемілєва». У підконтрольному Росії "міському суді" Армянська 10 вересня пройшло третє по суті засідання у рамках кримінальної справи проти національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, якого судять на півострові заочно.

Як повідомляють"Крим.Реалії", під час засідання допитали свідка Мубеїна Небієва.

Свідок зазначив, що в період розслідуваних судом подій «жодних ознак порушення державного кордону Росії за межами Армянська не було» (йдеться про спробу Джемілєва у травні 2014 року потрапити на територію Криму з Херсонської області – прим. ред.).

На дорозі зібралося близько тисячі осіб з-поміж кримських татар, але він «не бачив якихось агресивних намірів» серед присутніх. Також Небієв підкреслив, що на цій же ділянці місцевості перебували невідомі йому люди у формі кольору хакі. Чоловік вказав на те, що бачив неподалік військові вантажівки, — заявив свідок.

Другий свідок на прізвище Латинін на засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Для виклику інших свідків засідання відклали на 11 вересня.

Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальну справу російської ФСБ, порушену проти нього в анексованому Криму, використовують для подальшого витіснення кримських татар з півострова.

У представництві президента в АРК назвали «політичним переслідуванням» кримінальну справу проти Джемілєва.

Нагадаємо, управління слідчого комітету Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського Кримінального кодексу.

За словами адвоката Миколи Полозова, проти Джемілєва зараз використовують матеріали української справи його сина Хайсера. 27 травня слідком Росії в Криму і Севастополі завершив розслідування цієї справи.