В окупованому Армянську ексдиректора «Кримського титану» судитимуть за хімічні викиди та масове отруєння людей | QHA media
Армянськ
15 Вересня 2020, 15:04

В окупованому Армянську ексдиректора «Кримського титану» судитимуть за хімічні викиди та масове отруєння людей

Закрити

Окупанти Криму вирішили «судити» колишнього директора «Кримського титану» через хімічні викиди в Армянську. Про це заявила представник російського «головного слідчого управління СК Росії по Криму і Севастополю» Ольга Постнова, повідомляє «Комсомольска правда».

Зазначається, що наприкінці літа 2018 року окупанти зупинили роботу заводу «Кримський титан». При цьому в місті був введений режим НС, дітей евакуювали в санаторії. Місцеві жителі зверталися до лікарень з хворобами горла, сухістю слизової і алергічними реакціями. Металеві поверхні у місті регулярно покривалися іржавим нальотом, листя на деревах обсипалися раніше звичайного.

За два роки, так звана «прокуратура» затвердила обвинувальний висновок у «кримінальній справі» проти ексдиректора «Кримського титану».

Як повідомляють, саме він допустив порушення правил безпечної експлуатації хімічного заводу, що і призвело до екологічної катастрофи місцевого масштабу.

У період з середини серпня по вересень 2018 року в кислотонакопичувачі філії у результаті перевищення концентрації сірчаної кислоти і високої атмосферної температури сталася серія викидів забруднюючих речовин в атмосферу міста Армянськ і села Перекоп. Вищевказані злочинні дії директора філії у свою чергу призвели до масового захворювання жителів цих населених пунктів, що підтверджується висновками судово-медичних експертиз, заподіяно істотну шкоду навколишньому середовищу, — повідомили окупанти.

Наголошується, що накладено «арешт» на загальну суму понад 108 мільйонів рублів. Більш того, «прокуратура» просить зобов’язати винних відшкодувати витрати на лікування громадян, які звернулися за допомогою до лікарів.

У 2018 році директором «Кримського титану» був Андрій Акулов.

«Кримські новини» повідомляли, що 20 серпня 2020 року в окупованому Криму стався викид сірчистого газу на підприємстві «Кримський титан», жителі Армянська скаржаться на неприємний запах.

Дивитись ще: