В окупованій Євпаторії звільнили арештованого Ібрагімова

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 13:
Абдулла Ібрагімов з родиною. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
26 Липня 2021, 13:

В тимчасово окупованій Росією Євпаторії з-під адміністративного арешту звільнили Абдуллу Ібрагімова, у якого перед цим силовики здійснили обшук у будинку, а також у будинку його батьків та у магазині, якій належить сім’ї. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

З обшуками силовики, залучивши спецпідрозділи ОМОН та «центру протидії екстремізму», увірвалися в день мусульманського свята Курбан-байрам. Пізніше Євпаторійський міський «суд» призначив Ібрагімову арешт на три доби за начебто адміністративне порушення.

Силовики прийшли в священне свято мусульман, який вони ж на законодавчому рівні роблять святом. Вони нічим не гребують. Це тиск на мене як на особистість, за мою громадянську позицію, за мою незгоду з репресіями щодо мого народу. Тобто намагаються зробити так, щоб я замовк. Але цього не буде, — сказав Ібрагімов після звільнення.

Також кримський татарин подякував всім, хто прийшли до будинку під час обшуків підтримати його родину, хто підтримував після затримання.

Народ знову показав свою єдність і показав, що нікого, хто опинився в біді, не залишить, — додав він.

Як повідомляли «Кримські новини», 22 липня окупаційні силовики у Євпаторії увірвалися в будинок родини кримських татар Ібрагімових і провели обшук. Абдуллу Ібрагімова силовики в цивільному одязі схопили і вивезли у невідомому напрямку. Пізніше адвокати Назім Шейхмамбетов і Едем Семедляєв знайшли його у «відділку» «поліції» в Євпаторії.

Підставу для арешту окупанти знайшли в тому, що Ібрагімов розмістив у 2013 році публікацію у наразі забороненій в Україні російській соцмережі «ВКонтакте» із символікою партії «Хізб ут-Тахрір», яку держава-окупант Росія називає «екстремістською».