В одній з російських колоній стався спалах COVID-19. Денісова вимагає терміново забезпечити українському політв'язню Кіяшку медичну допомогу | QHA media
Репресії
01 Липня 2020, 18:49

В одній з російських колоній стався спалах COVID-19. Денісова вимагає терміново забезпечити українському політв'язню Кіяшку медичну допомогу

Закрити
Фото: AFP

У Росії в Нижньогородській області колонія №11, де незаконно тримають українського політв’язня Ігоря Кіяшка, потерпає від спалаху коронавірусу. Про це на сторінці у Facebook написала український омбудсмен Людмила Денісова.

За її словами, у виправному закладі запроваджено карантин — у багатьох в’язнів підтвердили зараження на коронавірус. Зокрема, COVID-19 діагностували і у в’язнів, які перебували в одному приміщенні з українцем.

Через брак ліжкомісць у медичній частині цієї колонії, інфікованих осіб розміщують у їдальні та в клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших в’язнів, — зазначила омбудсмен.

Денісова додала, що у деяких інших тюрмах РФ громадяни України також потерпають від поширення коронавірусу.

За її словами, через відсутність засобів індивідуального захисту та неналежне медико-санітарне забезпечення, деякі політв’язні вже перенесли інфекційну хворобу.

Вона закликала російських чиновників та омбудсмена Тетяну Москалькову забезпечити дотримання прав українців.

☝️У російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв'язень Ігор Кіяшко, спалах…

Опубліковано Людмилою Денісовою Середа, 1 липня 2020 р.

Зазначимо, Людмила Денісова неодноразово повідомляла, що Росія збільшує фізичний та психологічний тиск на політв’язнів у відповідь на посилення міжнародних санкцій проти неї.

Як повідомляли «Кримські новини», для багатьох в’язнів та політичних бранців Кремля критичний стан здоров’я і спалах коронавірусної інфекції може мати фатальні наслідки для життя.

Дивитись ще: