В Одеській області колишні чиновники відчужували земельні ділянки та нерухомість з усієї України, використовуючи «мертві душі». Рейдерів затримали | QHA media
13 Серпня 2019, 18:52

В Одеській області колишні чиновники відчужували земельні ділянки та нерухомість з усієї України, використовуючи «мертві душі». Рейдерів затримали

Закрити

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою Донецької області припинили протиправну діяльність групи державних реєстраторів, які відчужували земельні ділянки, об’єкти нерухомості та корпоративні права.

Як повідомляє прес-центр СБУ, зловмисники є колишніми працівниками Державної архітектурно-будівельної інспекції та керівного складу органів юстиції Одеської області.

Усього правоохоронцями зафіксовано понад 300 реєстраційних дій щодо переоформлення нерухомості на всій території країни, скоєних цим угрупованням.

Організатори угоди, використовуючи незаконно отримані ключі доступу до Держреєстру, без згоди власників відчужували земельні ділянки, об’єкти нерухомості та корпоративні права.

Вони, за даними слідства, систематично вносили неправдиві відомості до державних баз даних, використовували підроблені документи, печатки, бланки і штампи підприємств, установ і організацій різних форм власності.

Співробітники СБУ задокументували, що з липня 2017 року по серпень 2018 року на підставі заяв від імені померлих рейдерська група здійснила понад 300 реєстраційних дій для переоформлення нерухомості на всій території України, у тому числі в Донецькій і Луганській областях, а також в анексованому Криму.

Окрім цього, організатори шахрайської угоди і підконтрольні їм виконавці причетні до незаконних забудов в Одесі, захоплення будівельних комплексів, ділянок землі та інших об’єктів нерухомого майна.

Також вони здійснювали безпідставне зняття арештів майна, накладених державними виконавцями на підставі судових рішень.

Потерпілими від дій зловмисників є фізичні та юридичні особи і державні органи.

Під час слідчих дій вилучено низку речових доказів, що вказують на протиправність дій.

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою Донецької області припинили протиправну діяльність групи…

Опубліковано Служба безпеки України Вівторок, 13 серпня 2019 р.

Проводяться експертні дослідження і здійснюється попередня оцінка збитку, заподіяного угрупованням. Тривають слідчі дії для встановлення усіх обставин справи.

8 серпня контррозвідники Служби безпеки України затримали у Черкаській області громадянина Росії під час підготовки до вчинення диверсії на стратегічно важливому об’єкті — військовому аеродромі.

Дивитись ще: