В МЗС розповіли, як просувається процес розслідування та компенсацій родичам жертв за збитий в Ірані «Боїнг» | QHA media
08 Липня 2020, 12:41

В МЗС розповіли, як просувається процес розслідування та компенсацій родичам жертв за збитий в Ірані «Боїнг»

Закрити
«Боїнг» 707-800 МАУ збитий під Тегераном 8 січня 2020 року

Іранська сторона не йде на перемовини з Україною щодо виплат компенсацій родинам загиблих в авіакатастрофі українського літака над Тегераном. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в інтерв’ю ВВС News Україна.

Єнін нагадав, іранська сторона пообіцяла 20 липня відправити до Франції «чорні скриньки» зі збитого поблизу Тегерана українського літака, де загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України.

За словами Єніна, Франція має сучасні технології для розшифровки бортових самописців. Для вивчення «чорних скриньок» французькі колеги запросили двох українських фахівців.

Процес розшифровки триватиме кілька днів і до 25 липня вже можуть бути результати.

Буквально сьогодні (розмова відбулася ввечері 7 липня — прим. ред.) ми отримали комунікацію з Тегерану про те, що іранська сторона не готова прийняти пропозицію Києва щодо переговорів. Річ у тім, що визначення суми є результатом дуже комплексної експертизи, до уваги беруться абсолютно всі обставини справи. Ми щиро сподіваємося, що іранська сторона все ж таки під впливом низки чинників зголоситься якомога швидше розпочати переговорний процес, — повідомив Єнін.

Заступник міністра також заявив, що наразі все залежить від політичної волі іранської сторони, але поки що зарано говорити про якісь суми компенсації.

У ЗМІ лунала інформація, що суперечка з Іраном через збитий літак МАУ може завершитися позовом до Міжнародного суду ООН. Але, за словами Єніна, поки що цей варіант в МЗС не розглядають.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».

Як повідомляли «Кримські новини», 3 липня міністри внутрішніх справ України, Канади, Афганістану, Великобританії та Швеції підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на перемовинах щодо виплати компенсацій Ісламською Республікою Іран за збитий у січні 2020 року літак МАУ під Тегераном. При цьому Україну призначили речником на перемовинах з Іраном від імені п’яти країн.