В Москві та Санкт-Петербурзі відбулися пікети на підтримку політув’язнених кримських татар | QHA media

В Москві та Санкт-Петербурзі відбулися пікети на підтримку політув’язнених кримських татар

19 Січня 2020, 20:17
Закрити

Цими вихідними в російських містах Москві та Санкт-Петербурзі пройшли одиночні пікети на підтримку кримських татар, які стали політичними в’язнями Кремля.

Як повідомляє «Радіо Свобода», ця акція є безстроковою.

Учасники акції відобразили на плакатах історію переслідування кримських татар: від так званої «справи 26-го лютого» до звинувачень, що пред’являються кримським татарам у так званій «справі Хізб ут-Тахрір».

Організаторка акції Ольга Смірнова розповіла, що відправлення ув’язнених на примусову психіатричну експертизу раніше було явищем рідкісним, а тепер стало вже типовою ситуацією для кримських політв’язнів.

З одного боку, так їх намагаються зламати психологічно, з іншого, так зручніше проводити судові засідання — без участі обвинувачених. Утримують людей в тортурних умовах, в холодних камерах, що кишать комахами. Є випадки, коли у людей виникають гнійні виразки, — розповіла Смірнова.

Одиночні пікети в Санкт-Петербурзі. Фото: T.Voltskaya, RFE/RL

В Москві також пройшли одиночні пікети на підтримку кримських татар. Організаторами акції стали активісти російської ініціативної групи «Стратегія-18». Одиночний пікет на Арбаті влаштував і російський політик Сергій Мітрохін.

Російський політик Сергій Мітрохін в одиночному пікеті, Москва. Фото з Facebook

Активісти вимагають звільнити з російських в’язниць всіх політув’язнених українських громадян, зокрема й кримських татар, та припинити їх переслідування з політичних мотивів. Також однією з вимог є негайне звільнення російського громадянського активіста Костянтина Котова, який виступає на підтримку кримських татар і проти анексії Криму.

QHA media повідомляло, що 5 вересня Тверський суд Москви засудив громадянського активіста Костянтина Котова до 4 років колонії загального режиму за «неодноразове порушення правил проведення мітингів».Тоді Котов прийшов на оголошення вироку у футболці із зображенням засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

Кожен місяць в Росії активісти «Стратегії-18» виходять на вулиці, вимагаючи звільнити українських політв’язнів з російських в’язниць.

Дивитись ще: