В Криму окупанти за місяць оштрафували ще двох імамів

Новини України та світу
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 17:02
Ірина Требунських
01 Березня 2021, 17:02

У Криму протягом лютого окупанти примусили ще двох імамів сплатити штрафи. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Імама з міста Судак Аблякіма Галієва змусили заплатити штраф у п'ять тисяч російських рублів (приблизно 1800 гривень). Попередньо «суддя» Людмила Сологуб назвала його винним у нібито порушенні законодавства держави-окупанта Росії, а саме статті 5.26 адмінкодексу — «здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства».

У місті Білогірську «мировий суддя» Станіслав Новіков призначив імаму місцевої мечеті Муртазі Аблязову за проведення п'ятничного намазу без посвідчення «духовного управління мусульман Криму». Штраф склав 15 тисяч рублів (приблизно 5600 гривень). Цікаво, що після складання протоколу силовиками, посвідчення Аблязову видали.

Варто зауважити, що конституція РФ гарантує свободу віросповідання, включаючи право сповідати індивідуально або спільно з іншими будь-яку релігію, вільно обирати, мати і поширювати релігійні й інші переконання, — йдеться у повідомленні.

Кримські правозахисники вважають, що адміністративні справи проти імамів в тимчасово окупованому Криму пов'язані із загальним системним тиском на непідконтрольні «Духовному управлінню мусульман Криму» автономні релігійні громади.

Як повідомляли «Кримські новини», 20 березня співробітники «поліції» прийшли до мечеті Савурчі у селі Завітне, що в Радянському районі окупованого Криму. У імама, який проводив п’ятничну молитву, взяли письмові свідчення та обіцяли повідомити про подальший перебіг справи.

Після «прокуратура» міста Судак в тимчасово окупованому Росією Криму розпочала адміністративне провадження проти імама Аблякіма Галієва.