В Криму окупанти планують перекидати воду з пересохлих річок до змілілих водосховищ

Новини України та світу
Ірина Требунських
03 Вересня 2020, 18:39
Фото: «РІА Новини»
Ірина Требунських
03 Вересня 2020, 18:39

В тимчасово анексованому Росією Криму через засуху продовжують міліти водосховища і пересихати ріки. Водночас «виконувач обов’язків губернатора» Севастополя Михайло Развожаєв під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним попросив виділити фінанси на труби, щоб перекинути воду з річки Коккозка до водосховищ окупованого міста.

Як повідомляють в «управлінні з гідрометеорології і моніторингу навколишнього середовища» окупованого українського півострова, за серпень тут місцями пересохли вже п’ять річок: Кача, Альма, Чорна, Бельбек і Танасу. Ці річки наповнювали водосховища і забезпечували півострів прісною водою.

Варто зазначити, що на цих ріках якраз розташовані військові сили держави-окупанта. Так, неподалік Севастополя (де протікає Кача) базуються корабельні флоти РФ, а на аеродромі — російські винищувачі Су-24М й Су-24МР, Ан-26, а також гелікоптери Ка-27. Неподалік русла Бельбека у Нахімовському районі на аеродромі розмістили 38-й винищувальний авіаційний полк ВПС Російської Федерації.

Загальний запас води водосховищ природного стоку на півострові до початку осені склав 62,88 мільйонів кубометрів, що на 11,98 млн кубометрів менше, ніж місяць тому, — йдеться у повідомленні.

Води у водосховищах українського півострова природного стоку зараз у 2,3 рази менше, ніж було на початку вересня минулого року. При цьому окупанти заявляють, що Аянське водосховище наповнене на 44%, Сімферопольське — на 18%, Партизанське — на 18,5%. «Гідрометеорологи» підкреслили, що надходження води у водосховища Партизанське і Чорноріченське припинилося ще у серпні, а в інші воно було незначним.

У свою чергу «голова уряду» Севастополя, де жителі наразі отримують водопостачання за графіком, зустрівся з Путіним 2 вересня. Після зустрічі він заявив, що запропонував проєкт щодо перекидання води з річки Коккозка (ліва притока річки Бельбек) до водосховищ Севастополя. Для цього окупанти хочуть прокласти чергові водопроводні труби, на які попросили у Кремля додаткові 3,8 мільярдів рублів (1,4 мільярда гривень за курсом Нацбанку України).

Варто зазначити, що це не нова ідея: окупанти пропонували такий проєкт ще у 2017 році. Тоді місцеві жителі збирали підписи проти, стверджуючи, що внаслідок річка зникне, після чого зникнуть і господарства у Бельбекській долині. Окупанти тоді не знайшли фінансів на проєкт і «відклали його на полицю до кращих часів».

Развожаєв запевнив, що отримав схвалення Путіна і обіцянку профінансувати проєкт.

«Кримські новини» публікували пояснення лідера кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва, що вода в незаконно анексованому Росією Криму необхідна окупантам не для населення, а для забезпечення своїх військових містечок, для промисловості.