В Ізраїлі 44 людини загинули у тисняві на релігійному святі

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 11:17
Тетяна Нікішина
30 Квітня 2021, 11:17

Щонайменше 44 людини загинули та близько 150 постраждали у тисняві під час фестивалю Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю.

Про це повідомляють DW з посиланням на екстрені служби Ізраїлю, Associated Press.

Тиснява виникла, коли велика кількість людей виходили з місця проведення фестивалю через вузький прохід. У якийсь момент деякі учасники фестивалю посковзнулися на слизьких сходах, після чого люди почали падати один на одного. Деякі ЗМІ писали, що паніка почалася після того, як обвалилася частина трибун.

Повідомлялося, що екстрені служби та машини «швидкої» допомогу десяткам поранених, «20 пацієнтів перебувають у критичному стані».

Ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху назвав інцидент «жахливою катастрофою».

Ми всі молимося за одужання потерпілих, — додав Нетаньяху.

Президент Реувен Рівлін також зазначив, що він стежив за повідомленнями Мерона і молився про одужання постраждалих.

Додамо, суть фестивалю полягає в тому, що ультраортодоксальні євреї збираються на могилі рабина Шимона Бар Йочай на горі Мерон.

Влада дозволила 10 тисячам людей зібратися на місці могили, але організатори повідомили, що було зарезервовано понад 650 автобусів з усієї країни, що привезли до гори Мерон 30 тис. паломників.

Для забезпечення порядку під час події задіяли близько пяти тисяч поліцейських, при цьому поліція закликала паломників уникати інцидентів під час свята.

Свято влаштували, попри застереження медиків щодо ковід-обмежень.

Як повідомляли «Кримські новини», торік білоруська влада, попри те, що Україна ввела заборону на відвідування країни іноземцями, дозволила хасидам перетнути кордон.