«В інформаційному вакуумі та під цілодобовим відеонаглядом» — адвокат Шейхмамбетов розповів про стан політв'язня Емір-Усеїна Куку | QHA media
Репресії

«В інформаційному вакуумі та під цілодобовим відеонаглядом» — адвокат Шейхмамбетов розповів про стан політв'язня Емір-Усеїна Куку

14 Лютого 2020, 12:12
Закрити

Адвокати Назім Шейхмамбетов та Еміль Курбедінов 13 лютого відвідали трьох кримських татар з «ялтинської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Вадима Сірука, Емір-Усеїна Куку і Мусліма Алієва.

Як зазначає «Кримська солідарність», їх тримають у СІЗО-3 в російському місті Новочеркаськ Ростовської області.

Шейхмамбетов розповів, що особисто бачився з політв’язнем Куку. Як виявилося, його тримають в окремій камері під цілодобовим відеонаглядом.

У нього просто інформаційний вакуум. І він не знає, що відбувається, як відбувається, як справи у його сім’ї тощо, — сказав адвокат.

За словами Шейхмамбетова, Емір-Усеїн Куку дуже зрадів зустрічі, адже у його сина Бекіра був день народження 13 лютого.

«І він через мене передав слова привітання для свого сина. Одразу ж по виходу з СІЗО я подзвонив його дружині і передав ці слова привітання їхньому синові», — розповів адвокат.

Під час зустрічі Емір-Усеїн повідомив, що через похолодання у нього загострилася проблема з нирками, а на нозі з’явилася ґуля.

Він звертався до лікаря неодноразово, лікар його візуально оглянув і сказав, що проблем з нирками немає, але незрозуміло, на підставі чого лікар дійшов такого висновку, — зазначив Шейхмамбетов.

Наразі Емір-Усеїн Куку готується до розгляду апеляційної скарги з їхньої «справи» і подякував всім за листи підтримки, за підтримку його родини. «Налаштований він продовжувати свою боротьбу», — підкреслив адвокат.

⚡️ «ЭМИР-УСЕИН СОДЕРЖИТСЯ В КАМЕРЕ САМ, В СПЕЦБЛОКЕ ПОД КРУГЛОСУТОЧНЫМ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕМ», – адвокат Назим…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 13 лютого 2020 р.

Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в окупованій Ялті. Їх звинуватили у причетності до забороненої в Росії політичної організації «Хізб ут-Тахрір».

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд Росії в Ростові-на-Дону засудив Куку до 12 років суворого режиму. Стільки ж отримав Сірук, а Алієву присудили 19 років, Бекірову — 18 років, Алімову — вісім років і Джеппарову — сім років.

Дивитись ще: