В Армянську готуються до збільшення потоку хворих. Про це свідчать актуальні цифри держзакупівель | QHA media
23 Квітня 2019, 13:58

В Армянську готуються до збільшення потоку хворих. Про це свідчать актуальні цифри держзакупівель

Закрити

В Армянську на півночі анексованого Криму медики готуються до масового напливу пацієнтів.

Про це передає кореспондент РИА «Новый День», зробивши висновок з інформації, опублікованої центральною міською лікарнею Армянська на сайті держзакупівель.

Так, медичний заклад оголосив конкурс щодо забезпечення харчуванням на суму 8 млн 516 тис. руб. Кількість комплектів харчування, які переможець конкурсу має поставити лікарні Армянська, — 44 тис. 825. Бюджет окупованого Криму передбачає, що вартість харчування одного хворого становить 189 рублів на день.

У червні 2018 року в міській лікарні Армянська розраховували на поставку харчування для 150 пацієнтів стаціонару. Тепер у тому ж медзакладі планують годувати 200-225 хворих.

Такі цифри дають підстави говорити про те, що місцева “влада” не виключає повторення торішньої надзвичайної ситуації.

Тоді, нагадаємо, у місті Армянську і його околицях відбулася серйозна екологічна катастрофа. Містоутворююче підприємство «Кримський титан» зливало відходи свого виробництва, які містять сірчану кислоту, в озеро-відстійник, який має розмір 10 км на 4 км. Після перекриття Україною Північно-Кримського каналу обсяги води, які використовуються «Титаном», були сильно обмежені. Відстійник став міліти, концентрація шкідливих хімічних сполук у ньому зросла.

Через посушливе літо отруйне озеро висохло. Рознесені вітром солі сірчаної кислоти потрапили у повітря, випавши у серпні 2018 року їдкою росою в Армянську. «Влада» не звертала уваги на скарги містян навіть тоді, коли вони почали задихатися, запевняючи, що на півночі півострова нічого страшного не відбувається.

Евакуація дітей з міста почалася тільки за тиждень, завод «Титан» тимчасово зупинили.

У жовтні 2018 року хімзавод знову запрацював, не змінивши своїх технологій: кислота як і раніше тече у той же відкритий сонцю й вітру відстійник. Після відновлення роботи «Титана» «голова» Криму Сергій Аксенов заявив, що недовірливі жителі міста продовжують звертатися до медиків, але «після проходження повного обстеження у більшості випадків це говорить про те, що хронічні захворювання дають певні ситуації, загострення на певний період».

Раніше повідомлялося про викачування прісної води «Кримським титаном». Також QHA media наводило статистику смертності на півострові від хвороб органів дихання після торішньої хімічної катастрофи на півночі анексованого Криму.

Дивитись ще: