В анексованому Сімферополі воду подаватимуть за графіком. Окупанти сподіваються на опади та «божу допомогу»

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Лютого 2020, 16:07
Ірина Требунських
05 Лютого 2020, 16:07

У Сімферополі окупаційна "влада" попереджає про обмеження водопостачання через брак заповнення водосховищ. Водночас твердження, що Україна поновить водозабезпечення анексованого півострова у цьому місяці, не відповідає дійсності.

За інформацією «держкомітету з водного господарства і меліорації» Криму, у водосховищах залишилася лише третина води. За словами «голови адміністрації» Сімферополя Олени Проценко, воду жителям міста подаватимуть за графіком, передає «Крим.SOS».

Зараз, на сьогодні, буде введено обмеження подачі води. Нам головне опади ― дуже важливо. Сподіваємося, звичайно, що буде сніг, будуть дощі й на божу допомогу, ― сказала Проценко.

«Голова держкомітету з водного господарства» Криму Ігор Вайль заявив, що питної води для постачання Сімферополю за відсутності достатніх опадів залишилося максимум на 90-100 днів. Він пояснив, що щодобове споживання води сімферопольцями становить від 140 до 150 тисяч кубометрів.

Загалом, на сьогодні у нас близько 28 мільйонів кубометрів, мінус 5 мільйонів ― це мертвий залишок у водосховищах, який взяти неможливо. Тому, я думаю, що міській «адміністрації» потрібно розробити заходи, щоб скоротити споживання води в тих установах, де можливо це зробити, ― зазначив Вайль.

У свою чергу представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич запевнив, що чутки про можливе відновлення водозабезпечення Криму Україною є спекуляціями.

Ніхто ні про яке відновлення водопостачання не говорить, вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації. Жодної води до деокупації, ― написав Кориневич у Facebook.

Він наголосив, що виїзне засідання профільного комітету Верховної Ради до Херсонської області 11-12 лютого «жодним чином не пов'язане з питанням водопостачання, а має на меті ознайомлення з ситуацією біля адмінмежі з тимчасово окупованою АР Крим».

У зв‘язку з появою у ЗМІ чергових спекуляцій щодо можливого відновлення водопостачання до Криму і пов’язаного з цим...

Опубліковано Anton Korynevych Вівторок, 4 лютого 2020 р.

Тим, хто спекулює на кожному кроці, варто, нарешті, почати займатися справами і не шукати всюди зраду, ― підкреслив Кориневич.

Як повідомляло QHA media, станом на 24 січня обсяг наповнення наливних питних водосховищ східної частини Криму становив 28,4 мільйонів кубометрів, або 30% від проєктного об’єму.