В Амстердамі тривають слухання у справі щодо «Скіфського золота»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 17:23
Хельга Полтавка
22 Квітня 2021, 17:23

Апеляційний суд Амстердама у четвер, 22 квітня, продовжив слухання у справі про експонати виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі», відомих як «Скіфське золото», які перед окупацією Росією Криму демонструвалися в музеї Нідерландів.

Про це повідомив у Facebook заступник міністра закордонних справ Євген Єнін.

Йдеться не тільки про виставку та її цінні експонати. Те, що відбувається, це спроба позбавити Україну її культурних цінностей. У своєму виступі в залі засідань я підкреслив: Росія вилучила все майно України в Криму, починаючи від державних банків і підприємств, закінчуючи культурною спадщиною, — написав Єнін.

Єнін зазначив, що Україна і Нідерланди є сторонами Конвенції ЮНЕСКО, яка встановлює основні правила розгляду справ, і обидві країни мають вжити заходів для запобігання будь-якій незаконній передачі права власності на культурні цінності.

«Уряд України переконаний в неприпустимості порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року, передавши спадок в руки агресора, оскільки так звані кримські музеї насправді є фантомними установами, що представляють Росію. Експонати виставки належать державі Україна — і повинні повернутися до держави Україна», — додав Єнін.

Фото: Археологічний музей Аларда Пірсона в Амстердамі

Нагадаємо, Україна раніше подала запит про відвід судді через виявлення додаткових матеріалів, які свідчать про упередженість судді та його зв'язки з Росією. 28 жовтня Апеляційний суд Амстердама оголосив рішення про відвід судді.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба назвав «великим досягненням» рішення суду. Він сказав, що Україна боротиметься до перемоги у цьому процесі.